Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Życie jest nieprzewidywalne

Życie jest nieprzewidywalne

– Trudno nas przekonywać, że dziewczyny, które jadą do Japonii byłyby teraz w stanie pokonać Rosjanki i Włoszki – przyznaje trener Wojciech Drzyzga. - Z jedną ręką w... tyłku awansujemy do II rundy – zapewnia w swoim stylu Niemczyk.

Jeszcze kilka miesięcy temu kibice nie uwierzyliby, że polska kadra będzie musiała się obejść bez Doroty Świeniewicz, Małgorzaty Glinki-Mogentale, Agaty Mróz, Aleksandry Przybysz, no i oczywiście bez wielkiego maga – Andrzeja Niemczyka.

Życie jest jednak nieprzewidywalne. Polska reprezentacja, która już za kilkanaście dni rozpocznie mistrzostwa świata w Japonii, w niczym nie przypomina ekipy sprzed roku – pisze dziennik Sport.Trudno przekonywać, że dziewczyny, które jadą do Japonii byłyby w stanie pokonać Rosjanki i Włoszki – przyznał były trener, a obecnie komentator „Polsatu”, Wojciech Drzyzga. Dlatego nasza obecna „wartość” w rankingu FIVB powinna oscylować w okolicach 45 pkt. A to przesunęłoby nas na 18. pozycję za Kenią, Peru, Turcją, czy Kazachstanem! Czy w związku z tym można liczyć, że nasze dziewczyny zdobędą podczas turnieju w Japonii miejsce w przedziale 3-6? Takie założenie przyjął w tym roku Niemczyk, zanim rozstał się z kadrą.

O ironio losu! Aby awansować z pierwszej grupy MŚ na dobrym miejscu musimy pokonać wspomniane wyżej Kenijki. Grupę mamy łatwą. Japonki i Koreanki są wyżej notowane, ale można z nimi powalczyć, Kenijki w siatkówkę grać potrafią, jednak trudno się ich obawiać, a o reprezentacjach Tajwanu i Kostaryki trudno napisać cokolwiek dobrego. – Z jedną ręką w… tyłku awansujemy do II rundy – przyznał w swoim stylu Niemczyk. – Nawet najsłabszy zespół z polskiej Ligi Siatkówki Kobiet poradziłby sobie z tymi rywalami.

A dalej? Aby walczyć o medale trzeba zająć przynajmniej drugie miejsce w kolejnej fazie mistrzostw. A tutaj będą czekały najprawdopodobniej Włoszki, Kubanki, Turczynki i Serbki. Doborowe towarzystwo. – Ze Świeniewicz, Glinką, Mróz w formie z Zagrzebia z 2005 r. nie bałbym się tej rywalizacji – przyznał Niemczyk. A bez nich?

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved