Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Sylwia Pycia: Chcemy wypaść jak najlepiej

Sylwia Pycia: Chcemy wypaść jak najlepiej

Sylwia Pycia, zawodniczka Pronaru Zeto AZS Białystok, wyleciała w środę z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata. Pycia jest jedyną zawodniczką ekipy z Białegostoku, która będzie miała okazję wystąpić w mistrzostwach świata.

Podobną szansę miała też Marta Pluta, jednak ona ostatecznie nie znalazła się w kadrze.

– Chcemy wypaść jak najlepiej, ale ciężko jest cokolwiek obiecać – stwierdza Pycia. – Każdy życzyłby sobie, aby zająć jak najwyższą pozycję. Jednak na razie myślimy nad wyjściem z grupy, potem skupimy się na dalszej rywalizacji. Mam nadzieję, że tymi małymi kroczkami uda nam się dojść wysoko. Nasz zespół na pewno jest teraz inny [w składzie nie ma z różnych powodów Doroty Świeniewicz, Małgorzaty Glinki, Aleksandry Przybysz i Agaty Mróz – red.], ale nie chcę mówić, że on jest teraz słabszy. Wszystko zweryfikują mistrzostwa.Pycia do ekipy z Białegostoku dołączy dopiero po zmaganiach w Japonii. Wcześniej z nowymi koleżankami treningi rozpocznie Pluta. Białostoczanki przygotowujące się do gry w Lidze Siatkówki Kobiet, początek w grudniu, w weekend rozegrają dwa sparingi. Dwukrotnie zmierzą się ze swymi przyszłymi rywalkami w ekstraklasie, ekipą Stali Mielec. W tych spotkaniach powinna wystąpić już Pluta. W sobotę pojedynek rozpocznie się o godz. 18, a w niedzielę o 11.30. Oba zostaną rozegrane w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego.

Niestety, mam złą wiadomość dla kibiców, ponieważ wstęp na mecze będzie płatny – mówi Wojciech Piotrowski, menedżer siatkarek. – Zmuszają nas do tego wysokie opłaty za wynajem sali.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved