Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 5. kolejki ligi greckiej

Strefowe podsumowanie 5. kolejki ligi greckiej

Coraz wyraźniej kształtuje się podział w tabeli greckiej ekstraklasy mężczyzn. Po piątej kolejce trzy pierwsze miejsca, z takim samym bilansem setów, zajmują zespoły Iraklisu, Olympiakosu i Panathinaikosu. Pozostałe zespoły zaczynają wyraźne odstawać od wielkiej trójki.

Jeden z liderów tabeli – Olympiacos Pireus bez problemu zwyciężył w trzech szybkich setach z zespołem z Salonik – P.A.O.K. Przewaga gospodarzy była szczególnie widoczna w pierwszym secie, wygranym do 16. Pozostałe dwa stały już na wyższym poziomie, jednak końcowe ich części bezsprzecznie należały do Pireusu. Dzięki temu Olimpiacos utrzymuje się w czołówce tabeli, nie tracą ani jednego seta.

Olympiacos Pireus – P.A.O.K. Saloniki 3:0 (25:16, 25:20, 25:18)

Podczas piątej kolejki nie namęczyli się również zawodnicy Iraklisu Saloniki, którzy na wyjeździe pokonali A.O. Pagratiou 3:0. Przewaga gości była najbardziej widoczna w drugim secie, wygranym 25:13. Pierwsza i trzecia partia, wygrane do 17., także nie pozostawiły gospodarzom szans na urwanie choćby jednego seta. Po tej porażce zespół A.O. Pagratiou znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli.

A.O. Pagratiou – Iraklis Saloniki 0:3 (17:25, 13:25, 17:25)

Bardzo podobnie przebiegło spotkanie A.O. Orestiady z Panathinaikosem Ateny, w którym triumfowali goście. Zespół z Aten rozpoczął od mocnego uderzenia, czego rezultatem było zwycięstwo w pierwszym secie do 18. W drugiej partii gra była nieco bardziej wyrównana, jednak Panathinaikos wyraźnie odskoczył w końcówce, zwyciężając 25:19. Ostatni set to bezsprzeczna przewaga gości od pierwszego gwizdka. Wynik był wprost deklasujący – 25:12 dla ateńczyków.

A.O. Orestiada – Panathinaikos Ateny 0:3 (18:25, 19:25, 12:25)

Bardzo dobrze spisała się także druga drużyna z Aten – AEK, pokonując zespół Ethnikos 3:0. Spotkanie było wprawdzie wyrównane, jednak widać było przewagę gospodarzy, szczególnie w końcówkach dwóch ostatnich partii, wygranych 25:20. Dzięki temu drużyna AEK Ateny utrzymuje się na czwartym miejscu w tabeli.

AEK Ateny – Ethnikos 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie rozegrały zespoły E.A. Patron i Panellinios. W pierwszym secie zwyciężyli dosyć pewnie gospodarze 25:18. Potem jednak bardzo szybko sytuacja się odwróciła. Goście bez problemu wygrali dwa kolejne sety. W ostatnim było już zdecydowanie trudniej. Praktycznie do samego końca trwała walka punkt za punkt i mało brakło, aby E.A. Patron doprowadził do tie-breaka. Panellinios zdołali jednak zwyciężyć w końcówce 25:23, a cały mecz 3:1.

E.A. Patron – Panellinios 1:3 (25:18, 20:25, 21:25, 23:25)

Chyba najbardziej wyrównane spotkanie odbyło się pomiędzy zespołami Arisu Saloniki i Lamii. Obie drużyny dzieli niewielka różnica punktowa, należało więc spodziewać się zaciętego pojedynku. Po pierwszych dwóch setach było już 2:0 dla gości, wywalczone dużym nakładem sił. Często mówi się, że gdy ktoś nie wygrywa 3:0, prowadząc 2:0, przegrywa 2:3. Po trzeciej partii z pewnością taka myśl zaświtała kibicom gospodarzy, gdyż Aris zwyciężył seta 25:22. Jednak w czwartej partii, a szczególnie w końcówce, lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 25:21, a cały mecz 3:1.

Aris Saloniki – Lamia 1:3 (22:25, 22:25, 25:22, 21:25)