Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS Gorzów Wlkp. rozpocznie ligowe zmagania

GTPS Gorzów Wlkp. rozpocznie ligowe zmagania

Dopiero w sobotę, meczem przeciwko Pronarowi OSiR Hajnówka, drużyna GTPS-u Gorzów Wlkp. zainauguruje swoje I-ligowe występy w nowym sezonie 2006/2007.

Zasadnicza faza rozgrywek potrwa do 17 marca. Po niej sześć najlepszych drużyn zmierzy się w play offach o awans do ekstraklasy. Celem minimum gorzowian jest miejsce w czołowej czwórce. Występy Avii Świdnik i Skry II Bełchatów w Pucharze Polski spowodowały, że GTPS rozpocznie zmagania dopiero od trzeciej serii spotkań.

Boisko pokaże, czy dodatkowe dwa tygodnie pracy były dla nas korzystne – twierdzi trener gorzowian Maciej Kowalczuk. – Z jednej strony mieliśmy więcej czasu na scementowanie drużyny i dopracowanie różnych elementów gry, a z drugiej wciąż nosimy w sobie inauguracyjny stres.W porównaniu z poprzednim sezonem, w kadrze GTPS pozostali tylko: Arkadiusz Kamiński, Jakub Malinowski i Daniel Mróz. Wśród dziesięciu nowych zawodników zaledwie trzech – Krzysztof Grzesiowski, Paweł Kupisz i Krzysztof Śmigiel – ma w swoim dorobku występy w ekstraklasie.

Naszymi sportowymi atutami są bez wątpienia blok i siła ataku – dodaje Kowalczuk. – Mankament to z kolei duża nieregularność w grze. W jednym meczu dobrze prezentujemy się nad siatką a gorzej w przyjęciu, by w następnym mieć… zupełnie odwrotne problemy.

Po kilku latach organizacyjnej i finansowej zapaści, gorzowski klub wreszcie doczekał się prężnego zarządu i stabilnego budżetu. W najbliższym sezonie wyniesie on od 1,2 do 1,4 mln zł – w zależności od osiągnięć drużyny. – Mamy młody, jeszcze nie otrzaskany w trudnych meczach zespół, dlatego nie stawiamy przed nim kategorycznego zadania natychmiastowego awansu do PLS-u – zapewnia Błażej Dziewulski, główny sponsor siatkarzy i zarazem wiceprezes GTPS do spraw organizacyjnych. – Jeśli uda się nam wygrać pierwszą ligę, to przyjmiemy ten sukces z ogromną radością. Sportowo na pewno poradzimy sobie z występami w elicie, a pod względem marketingowym będzie nam łatwiej rozmawiać o sponsoringu z poważnymi, międzynarodowymi koncernami. I zaoszczędzimy milion złotych, jaki za rok znów musielibyśmy znaleźć na występy na zapleczu ekstraklasy.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved