Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Ściurka poleciała z kadrą do Chin

Dorota Ściurka poleciała z kadrą do Chin

Dorota Ściurka z Centrostalu Focus Park Bydgoszcz znalazła się w gronie 13 siatkarek, które wczoraj odleciały do Chin na ostatnie już zgrupowanie przed mistrzostwami świata w Japonii.

Po ostatnich treningach w Warszawie trener Ireneusz Kłos wybrał trzynaście zawodniczek, ale po zgrupowaniu, które potrwa do 24 października jedna z nich wróci do kraju. Bydgoscy fani siatkówki mają nadzieję, że tą siatkarką nie będzie Dorota.

Dorota przyznaje, iż mimo debiutu w kadrze i szansy gry w tak ważnej imprezie jaką są mistrzostwa świata, nie czuje jeszcze presji. – Z każdym dniem emocje z pewnością będą rosły. Początkowo większość czasu poświęcałyśmy na zajęcia wytrzymałościowe, kondycyjne, dopiero później przyszedł czas na zajęcia taktyczne. Ja zresztą do kadry A dołączyłam dopiero po sierpniowym turnieju Grand Prix w Bydgoszczy.Jadąc do Chin Ściurka ma nadzieję, iż będzie jej dane zaprezentować się z jak najlepszej strony i grać możliwie jak najwięcej. – Wiem, że muszę się jeszcze zgrywać z dziewczynami – przyznaje zawodniczka. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. Będę walczyć o miejsce na mistrzostwa w Japonii, bo z tej naszej ekipy jedna po zgrupowaniu w Chinach wróci do kraju. Dla mnie udział w mistrzostwach byłby dużym spełnieniem, o którym jeszcze nie tak dawno nawet nie myślałam.

W Bydgoszczy wszyscy kibice i fani miejscowego Pałacu trzymają kciuki, by Dorota dołączyła do ekipy klubowej, jak najpóźniej.

Ściurka jest trzecią zawodniczką bydgoskiego zespołu, która może zagrać w MŚ. Cztery lata temu w Lipsku w turnieju występowały Ewa Kowalkowska (była nawet kapitanem) oraz Dominika Leśniewicz. Polki zajęły wówczas miejsca 13-16.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved