Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks marzy o „trzynastce”

Dariusz Luks marzy o „trzynastce”

Dariusz Luks, trener radomian, w dalszym ciągu nie ma do dyspozycji pełnej kadry trzynastu zawodników. Wczoraj siatkarze trenowali w Kozienicach. Radomianie w poniedziałek i wtorek zagrają w Warszawie z Politechniką Warszawską.

Z zespołem, ale nie na maksimum możliwości, ćwiczą leczący kontuzje Marcin Kocik i Krzysztof Niedziela. Lekarze nie pozwolili wznowić treningów Karzowowi, który przeszedł kilkanaście dni temu podobno nieskomplikowany zabieg kolana.

W ubiegłym tygodniu, miał rozpocząć zajęcia, jednak zasugerowano odłożenie o tydzień „rozruchu” kolana. W tym tygodniu ukraińskiemu środkowemu zalecono o kolejny tydzień wydłużyć przerwę w zajęciach.Wiele wskazuje na to, że najszybciej do składu powróci Kocik. Po kontuzji kręgosłupa przeszedł serię zabiegów rehabilitacyjnych i niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu będzie już ćwiczył zagrywki i ataki. Niedziela przez najbliższe dwa tygodnie będzie trenował bez piłki. Na szczęście skończyły się problemy z przeziębieniami. Większość zawodników przeszła już szczepienia i nie powinni chorować.

Nie możemy narażać zdrowia zawodników, dlatego nie chcemy zmuszać ich do gry – mówi Mariusz Wiktorowicz, asystent Luksa. – Zobaczymy jak na treningach będzie sprawował się Kocik, a przede wszystkim jak będzie się czuł. Nie wykluczamy, że może zagrać w najbliższych meczach pucharowych.

Radomianie w trzeciej kolejce spotkań Pucharu Polski zmierzą się w Warszawie z miejscowym AZS Politechnika Warszawska. – Spotkania z soboty i niedzieli przełożone zostały na poniedziałek i wtorek – wyjaśnia Bogdan Domagała, dyrektor klubu. – Obydwa rozpoczną się o godzinie 18.

Radomianie prawdopodobnie zagrają w podobnym ustawieniu, jak w spotkaniach przeciwko AZS Wkręt-met Domex Częstochowa. Treningi zaplanowane zostały także w sobotę i niedzielę.

Trwa ostatni już prawdopodobnie tydzień tułaczki radomskich siatkarzy. Wczoraj podopieczni Luksa wyjechali na trening i odnowę biologiczną do Kozienic. Do końca tygodnia trenować będą w Radomiu, w hali Politechniki Radomskiej i sali Publicznego Gimnazjum nr 13. Po spotkaniach z Politechniką Warszawską powinni rozpocząć zajęcia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza. Remont dobiega końca i prowadzone są ostatnie prace kosmetyczne.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved