Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Barbolini wybrał mundialową „dwunastkę” Włoszek

Barbolini wybrał mundialową „dwunastkę” Włoszek

Po zakończinym turnieju w Alassio, gdzie Włoszki same sobie sprawiły miły prezent, wygrywając w finale z Serbkami 3:2, trener Massimo Barbolini podał skład drużyny na japońskie mistrzostwa świata. Z poprawionymi nastrojami, Włoszki pojadą bronić zdobytego cztery lata temu tytułu.

Obrończynie mistrzowskiego tytułu sprzed czterech lat – Włoszki, nie miały ostatnio najlepszej passy. Poprzedni szkoleniowiec włoskiej kadry – Marco Bonitta, niedawno zrezygnował z prowadzenia drużyny, a jego następca – Massimo Barbolini, szybko miał okazję przekonać się, że drużyna którą przejął, daleka jest od formy jaka gwarantowałaby włączenie się do walki o obronę tytułu mistrzowskiego podczas japońskich finałów MŚ.

Niespodziewanie, w bardzo dobry nastrój wprowadziły trenera i obserwatorów włoskiej sceny siatkarskiej same zawodniczki, które podczas turnieju w Alassio uporały się z wszystkimi trudnymi rywalkami (Rosja, Serbia, Peru). W finale Włoszki pokonały drużynę Serbii 3:2.Kadra żeńskiej reprezentacji Włoch na MŚ w Japonii

rozgrywające:
Eleonora Lo Bianco
Stefania Dall’Igna
atakujące:
Elisa Togut
Nadia Centoni
środkowe:
Sara Anzanello
Paola Paggi
Martina Guiggi
przyjmujące:
Francesca Piccinini
Simona Rinieri
Valentina Fiorin
Serena Ortolani
libero:
Paola Cardullo

Włoszki jadą do Japonii bronić tytułu zdobytego przed czterema laty. W pierwszej, a jeśli wywalczą awans, także w drugiej fazie mistrzostw, będą grały swoje mecze w Nagoi. Rywalizacja mistrzowska rozpoczyna się 31 października, ale Barbolini ze swoją drużyną jedzie do Japonii już 24 października, aby zapewnić zawodniczkom odpowiedni okres adaptacji.

Zobacz również:

MŚ 2007 kobiet – składy zespołów

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved