Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Alassio: Wygrane Włoszech i Rosjanek

Turniej w Alassio: Wygrane Włoszech i Rosjanek

W trzecim dniu zmagań w Alassio swoje mecze zwyciężyły reprezentantki Włoch oraz Rosji. Włoszki w czterosetowym meczu okazały się lepsze od Serbek, a Rosjanki, również po czterech setach cieszyły się ze zwycięstwa nad Peruwiankami.

Reprezentantki Włoch wygrały dotychczas wszystkie mecze, pokonały i Peru i Rosję oraz wczorajszego wieczora również Serbki. Zespół Massimo Barboliniego po pierwszym zaciętym, granym na przewagi secie oddał rywalkom również po walce partię drugą. Jednak dwie kolejne odsłony meczu toczyły już pod dyktando mistrzyń świata.

Włochy – Serbia i Czarnogóra 3-1

(28-26 23-25 25-20 25-20)

Włochy: Anzanello 10, Togut 19, Fiorin 5, Paggi 16, Lo Bianco 3, Rinieri 16. Libero: Cardullo. Del Core, Ortolani 9, Guiggi.

Serbia i Czernogóra: Citakovic 9, Simanic 2, Nikolic 20, Rankovic 3, Brakocevic 3, Spasojevic 11. Libero: Cebic. Ognjenovic 2, Djersilo 11, Molnar 1, Krsmanovic, Vesovic.

W drugim spotkaniu Rosja wygrała z Peruwiankami 3:1. Zespół Sbornej zaskakująco łatwo przegrał pierwszego seta do 13, jednak w trzech kolejnych partiach pokazał wyższość na zespołem z Ameryki Południowej.

Peru – Rosja 1-3

(25-13 18-25 23-25 25-27)

Rosja: Sheshenina 1, Safronova 3, Bruntseva 9, Kilic 20, Godina 19, Zhitova 4, Kruchkova (l), Gamova, Kulikova 5, Akulova, Borodakova 1, Merkulova.

Peru: Keldibekva 4, Romanova 1, Uribe 7, Sto 8, Moy 8, Chiuan 20, Palacios (l), Zamudio 11, Ioya.

Dzisiaj w meczu o trzecie miejsce zmierzą się Rosjanki z Peru a w finale ponownie spotkają się Serbki z Włoszkami.

źródło: inf. własna, volleyball.it