Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

Strefowy raport drugoligowy – II liga kobiet

Za nami już cztery kolejki rozgrywek drugiej ligi kobiet. To wystarczający czas, by wskazywać faworytów i drużyny, które walczyć będa o pozostanie w II lidze. Wciąż pozostaje jeszcze wiele niewiadomych.

Grupa pierwsza jest dość specyficzna, bowiem występuje w niej aż pięć zespołów będących rezerwami drużyn LSK lub I ligi. Na czele tabeli po czterech kolejkach jest drugi zespół Gedanii Gdańsk. Gdańszczanki przegrały wprawdzie jedno spotkanie (z Budowlanymi w Toruniu), ale grają póki co najrówniej. Tuż za nimi Budowlani Toruń oraz CHTPS Chodzież, które w ostatniej kolejce odniosły cenne wyjazdowe zwycięstwa. Zawodzi Sokół Mogilno, typowany jako jeden z faworytów grupy. Podopieczne Jerzego Patera mają na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki i mając jeden mecz zaległy zajmują dopiero 7. pozycję w tabeli. Bez zwycięstwa wciąż pozostają siatkarki Uniwersytetu Piasta Szczecin, które trzy punkty zdobyły po przegranych tie-breakach.

Zobacz również:Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet


Rewelacją rozgrywek gr. 2 II ligi kobiet z pewnością są zawodniczki Częstochowianki. O ile po liderkach tabeli, siatkarkach z Pszczyny wszyscy spodziewali się dobrej gry, to postawa podopiecznych Pawła Kapicy jest sporym zaskoczeniem. Oba zespoły z kompletem punktów zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli i pozostałe ekipy patrzą już z dużym respektem na uciekającą dwójkę. Do bezpośredniego spotkania dojdzie w Częstochowie dopiero w ostatniej kolejce I rundy, 25 listopada. Dopiero na 5. miejscu w tabeli są zawodniczki Olimpii Jawor. Prowadzone przez Leszka Chrzanowskiego zawodniczki przez wielu wskazywane były przed sezonem jako jeden z faworytów. Być może jaworzanki złapią jeszcze odpowiedni rytm i dogonią czołówkę. Fatalnie spisuje się bardzo młody i niedoświadczony zespół Polonii Świdnica, który bez punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Tuż nad nim jest AZS Opole – podopieczne Adama Zagożdżonia zdobyły w czterech spotkaniach tylko 1 punkt.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet


W grupie trzeciej dość nieoczekiwanie na czele tabeli zespół Czarnych Węgrów, który wyprzedza jednym punktem faworyzowany AZS AWF Warszawa. Akademiczki najpierw straciły u siebie jeden punkt z beniaminkiem Skarpą Toruń, a następnie przegrały 2:3 z Czarnymi, co stawia pod znakiem zapytania deklaracje o awansie do I ligi. Doskonale spisuje się zespół AZS WSWFiT Białystok, który wystepuje jako rezerwy Pronaru AZS (LSK). Wzmocnione kilkoma zawodniczkami podlasianki wygrały już 3 spotkania i gdyby nie zaległe spotkanie ze Skarpą mogłyby być liderem tabeli. Tuż za AZS WSWFiT w tabeli plasuje się groźny i nieprzewidywalny beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego. W bardzo trudnej sytuacji znajdują się radomianki. Podopieczne Rafała Skórnickiego dawno nie miały już tak słabego początku sezonu ligowego. Niżej w tabeli jest już tylko zespół AZS UW Warszawa. Pierwsze zwycięstwo odniósł młody i ambitny ŁKS Łódź, który zapowiada walkę do końca o utrzymanie w gronie drugoligowców.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet


W grupie czwartej na czele tabeli Remagum MOSiR Mysłowice. Po kilku mniej udanych sezonach zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Michalaka w końcu okrzepł i teraz może liczyć się w walce o awans do I ligi. Tuż za MOSiR-em grożny jak zwykle MKS Andrychów i… Armatura Kraków, zespół, który w poprzednich sezonach okupował końcowe rejony tabeli. Spore problemy z utrzymaniem się może mieć MKS Bielsko-Biała. Beniaminek w czterech spotkaniach zdołał wygrać tylko jednego seta. Wszyscy obserwatorzy zadją sobie pytanie, czy odnowiony zespół Dalinu Myślenice włączy się do walki o czołowe lokaty. Zespół występujący jeszcze w zeszłym sezonie w LSK (wprawdzie w zupełnie innym składzie) po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajmuje miejsce w środku tabeli.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved