Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Gdzie zagrają Złotka?

Gdzie zagrają Złotka?

Po ogłoszeniu, że mistrzostwa Europy kobiet w 2009 roku odbędą się w Katowicach i Łodzi, najważniejsze pytanie pozostaje bez odpowiedzi: gdzie będą rozgrywane mecze Polek?

Takie ustalenia jeszcze nie zapadły i sądzę, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta dopiero w 2008 roku, kiedy będziemy znać składy grup – twierdzi Katarzyna Kochaniak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na razie przewaga Katowic jest taka, że Spodek stoi i wszystko odbywa się tutaj w ustalonym od lat porządku, natomiast łódzka hala ma być gotowa w grudniu 2008 roku. – Imprezy siatkarskie były dla nas zawsze bardzo ważne. Liga Światowa gości w Spodku od pierwszego startu reprezentacji Polski i cieszy się u kibiców szaloną popularnością. Dlatego termin wrzesień 2009 można uznać za zarezerwowany dla siatkówki – twierdzi Marek Blaszkowski, prezes Spodka.Łódzka konkurentka nie będzie dorównywała Spodkowi liczbą miejsc na trybunach, ale będzie obiektem dużo bardziej nowoczesnym. Hala zostanie zrealizowana na planie koła o średnicy 140 metrów i tyleż milionów złotych pochłonie jej budowa. Konstrukcja dachu w najwyższym punkcie będzie się znajdować 34 metry ponad poziomem areny.

Mecze w Spodku oglądało nawet 12.000 kibiców. W ciągu ostatnich kilku lat wymieniono tu wszystkie wykładziny, krzesełka i instalację przeciwpożarową oraz przeprowadzono gruntowny remont dachu. Piętą achillesową katowickiej hali jest wentylacja. – Podczas rozmów z Europejską Konfederacją Siatkówki zobowiązaliśmy się do modernizacji i odświeżenia wyglądu Spodka. Zdajemy sobie sprawę, że usprawnienie systemu wentylacji jest konieczne, ale skala inwestycji zależy od właściciela obiektu, czyli miasta – zaznaczył Marek Blaszkowski. – Spodek to jest symbol Katowic znany w Europie. Dlatego władze miasta są zdania, że należy dbać o jego wygląd. W najbliższych latach planujemy dokończenie modernizacji. Być może, zdecydujemy się także na remont elewacji. W ciągu kilku miesięcy wykonane zostaną ekspertyzy, które określą możliwości i tempo prac. Naszym priorytetem jest przygotowanie hali do mistrzostw Europy siatkarek – zapewnił Waldemar Bojarun, rzecznik prasowy UM Katowice.

Główną kartą przetargową PZPS w walce o prawa do organizacji mistrzostw byli polscy kibice, którzy tworzą niesamowitą atmosferę podczas spotkań. To jednak nie rozwiązuje problemu pustych trybun na meczach bez udziału reprezentacji gospodarzy.

Owszem, mecze bez udziału naszej drużyny nigdy nie będą cieszyły się wielkim zainteresowaniem polskiej publiczności. W takiej sytuacji bilety całodniowe są najlepszym rozwiązaniem. Mogliśmy się o tym przekonać podczas turnieju finałowego Ligi Światowej w 2001 roku, kiedy część kibiców przychodziła już wczesnym popołudniem, żeby zostać w Spodku do wieczora, kiedy rozgrywany był mecz Polaków – dodał prezes Blaszkowski.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved