Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agata Mróz czeka na przeszczep

Agata Mróz czeka na przeszczep

Jedna z najlepszych siatkarek Europy nie wystąpi w mistrzostwach świata w Japonii. Wczoraj Agata Mróz pojawiła się w Katowicach, w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku. - Wyniki badań krwi są kiepskie - zdradza siatkarka.

– Podjęłam decyzję, że nie pojadę na mistrzostwa świata. Marzyłam o tym wyjeździe. Chciałam pomóc koleżankom, zobaczyć, jak ta impreza wygląda, ale zdrowie jest ważniejsze.

Lekarze od dawna ją przestrzegali: Musisz się oszczędzać. Nie możesz tyle trenować i grać.W Azji doszłaby zmiana czasu, długa aklimatyzacja, trudne, wyczerpujące mecze – tłumaczy Agata. – Obciążenie organizmu byłoby bardzo duże. Nie chciałam ryzykować.

Rodzina nie może jej pomóc

Ostatnio trener kadry Ireneusz Kłos ją oszczędzał. Mróz nie grała w meczach sparingowych przed mistrzostwami świata. Dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy odpoczywała. Wczoraj badał ją znakomity fachowiec – profesor Jerzy Hołowiecki. Już wcześniej było wiadomo, że nie można wykluczyć decyzji o transplantacji szpiku kostnego.

Jest kłopot z dawcą – mówi Agata. – Niestety, nie może nim być nikt z mojej rodziny. Badania wykluczyły taką możliwość. Byłoby to zbyt słabe wzmocnienie mojego organizmu. Dlatego trzeba szukać dawcy z zewnątrz.

Dawcy już trzeba szukać

Wczorajsze spotkanie z lekarzami nieco ją uspokoiło.

Powiedzieli, że nie muszę się za bardzo martwić – próbuje się uśmiechać. – Że przeszczep nie musi być przeprowadzony już teraz. Można czekać. Ale dawcy szpiku już trzeba szukać. Gdyby stan mojego zdrowia się pogorszył, wówczas lepiej być przygotowanym na transplantację. Z tym, że ona nie gwarantuje wyzdrowienia. To jest najgorsze.

Siatkarka mimo wszystko nie stara się myśleć o chorobie.

Ciągle myślę o tych mistrzostwach – wzdycha. – Przeszły mi koło nosa. Nie zostaje mi nic innego, jak kibicować dziewczynom.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved