Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 2. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 2. kolejki I ligi mężczyzn

W 2. kolejce I ligi mężczyzn oczy kibiców zwrócone były głównie na pojedynek dwóch spadkowiczów z PLS, ale nie był to jedyny ciekawy mecz minionego weekendu. W Świdniku, mająca duże ambicje Avia, podejmowała dobrze spisujący się Inotel.

W sobotę w Pile wydarzeniem dnia było spotkanie Jokera z Płomieniem Sosnowiec. Obie ekipy przed sezonem zapowiadały walkę o powrót w szeregi najlepszych drużyn w kraju. W obu jednak przypadkach nie wiadomo było w jakiej formie są zawodnicy, gospodarze grali w 1. kolejce z młodzieżą z SMS-u Spała, a goście z Sosnowca pauzowali. Wynik meczu z pewnością można rozpatrywać w kategoriach niespodzianki. Nie tyle samo zwycięstwo Sosnowiczan 3:0 jest zaskakujące, co rozmiary klęski Jokera. Pilanom w żadnym secie nie udało się zdobyć 20 punktów.

O tym, że Inotel Poznań nie będzie dostarczycielem punktów w I lidze przekonaliśmy się już w 1. kolejce spotkań i w Pucharze Polski. Avia Świdnik musiała więc podejść do meczu zmotywowana i skoncentrowana. Jak widać obie ekipy postanowiły walczyć na całego, bo po czterech bardzo zaciętych setach do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. W nim szczęście uśmiechnęło się do beniaminka i po wygranej 15:13 to oni świętowali drugie zwycięstwo. Być może już za tydzień zobaczymy beniaminka z Poznania na fotelu lidera?

W Hajnówce kibice miejscowego Pronaru czekali na udaną inaugurację sezonu na własnej hali. Tym bardziej, że przed sezonem Bzura Ozorków nie pokazywała niczego specjalnego w swojej grze i w meczu z Hajnówką nie była faworytem. Jednak na Podlasiu pamiętano, że Bzura to dla Pronaru był zawsze niewygodny przeciwnik. Tym razem również okazało się, że kompleks Bzury nie został przełamany. Jedynie w drugim secie Hajnowianom udało się nawiązać walkę, nie wystarczyło to jednak do wygrania choć jednej partii.

W Nysie kolejny kandydat do awansu sprawdzał postępy uczniów SMS Spała. Po zeszłotygodniowej porażce z Jokerem, tym razem młodzież musiała uznać wyższość doświadczonych akademików. Poza pierwszym setem Nysanie kontrolowali przebieg spotkania i gładko pokonali SMS 3:0, dzięki czemu awansowali na fotel lidera. Jednak już za tydzień ich formę sprawdzi silniejszy przeciwnik – Płomień Sosnowiec.

Pauzował BBTS Bielsko-Biała

Mecz Skra II Bełchatów – GTPS Gorzów Wlkp. został przełożony ze względu na występy Skry II Bełchatów w Pucharze Polski