Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarki pojadą na MŚ bez Agaty Mróz

Siatkarki pojadą na MŚ bez Agaty Mróz

Kolejna siatkarka ze złotej reprezentacji Andrzeja Niemczyka nie pojedzie na mistrzostwa świata do Japonii. Obecny selekcjoner Ireneusz Kłos wiedział o kłopotach Mróz, ale liczył na to, że zabierze ją do Japonii.

W poniedziałek 24-letnia zawodniczka poinformowała o tym trenerów i drużynę. – Wyniki badań krwi nie są najlepsze, wyjazd byłby ryzykowny dla mojego zdrowia. Wraz z lekarzami podjęłam trudną decyzję, że nie zagram w MŚ. Trudną, bo po zdobyciu dwóch złotych medali mistrzostw Europy chciałam posmakować gry na mundialu, chciałam też pomóc koleżankom – mówi Agata Mróz.

Środkowa ma kłopoty od kilku lat. Jej szpik kostny produkuje zbyt mało płytek krwi, co powoduje spadek odporności oraz naraża ją na wielkie ryzyko przy wszelkich kontuzjach. To dlatego trener Andrzej Niemczyk nigdy nie kazał jej trenować z pełnym obciążeniem, nie zabierał jej też na mniej znaczące turnieje za granicą. – Mój organizm reaguje na zmianę klimatu, wyżywienia czy wody – dodaje Mróz. – Przy wzmożonym wysiłku, a przecież na mundialu gra się non stop, szybciej niż inni łapię choroby. Nie mogę też brać antybiotyków ani leków przeciwbólowych.Obecny selekcjoner Ireneusz Kłos wiedział o kłopotach Mróz, ale liczył na to, że zabierze ją do Japonii. Ostatnio nie wystawiał jej w żadnych sparingach. – Agata bez przerwy jeździła do lekarzy – opowiada trener kadry. – Była u kilku profesorów, miała jeszcze nadzieję na wyjazd. Decyzja zapadła w poniedziałek.

Lekarze nie zdecydowali jeszcze, kiedy Mróz wznowi treningi. Być może leczyć się będzie już w Hiszpanii, gdzie razem z Małgorzatą Glinką podpisała roczny kontrakt z Gruppo 2002 Murcia.

Mróz, mimo że na razie nie trenuje, pojechała na zgrupowanie reprezentacji, które rozpoczęło się w poniedziałek w hotelu Sobieski w Warszawie. Jak się można było spodziewać, nie dotarła na nie Glinka, która tym samym definitywnie zrezygnowała z gry w reprezentacji. Zjawiły się za to rekonwalescentki – Maria Liktoras i Katarzyna Skowrońska-Dolata.

W środę selekcjoner ogłosi 12-osobową kadrę na MŚ, a dzień później reprezentacja wyjedzie na tydzień do Chin, gdzie rozegra mecze kontrolne z tamtejszymi drużynami ligowymi. Już w Japonii czekają Polski kolejne sparingi, a 31 października pierwszy mecz na mundialu z Kenią.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved