Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Świderski przegrał

Serie A: Świderski przegrał

W meczu Verony z Romą, zespół Bartmana uległ 3:0 zawodnikom z Wiecznego Miasta. Dzień później, po zaciętym meczu, porażki doznał zespół Winiarskiego. W meczu kończącym 7. kolejkę zmierzyły się RPA Perugia i Cimone Modena. Perugia, po zaciętym walce uległa 3:2.

Perugia rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia, prowadząc podczas pierwszej przerwy technicznej 8:4. Tak wysokie prowadzenie rozluźniło zawodników Perugii, którzy pozwolili przeciwnikom na zbliżenie się do stanu 14:13. Na szczęście dla Perugii, ma ona w swoich szeregach Lebla, który w końcówce popisał się 100 % skutecznością w ataku. Do tego Czech zapisał na swoim koncie 2 asy serwisowe. Dzięki temu Perugia wygrała pierwszego seta 25:20.

W kolejnej odsłonie, zwłaszcza dzięki bardzo dobrej skuteczności w ataku Sartorettiego i Sidao, Modena odrodziła się i dość gładko wygrała 25:21. Najwidoczniej taki obrót sprawy podrażnił Świderskiego i jego kolegów z zespołu. Od samego początku trzeciego seta gracze Perugii prowadzili. Jednak przy stanie 18:10 zawodnicy najwyraźniej stwierdzili, że set jest już wygrany i rozluźnili się. Dzięki temu gracze Modeny zaczęli powoli odrabiać straty, doprowadzając do stanu 22:18. Ponownie „wybawieniem” dla Perugii okazał się być Martin Lebl, który w końcówce przejął ciężar gry na siebie. Set zakończył się wygraną podopiecznych trenera Zaniniego 25:19.

Po tak znaczącej wygranej, wydawać mogłoby się, że w kolejnej odsłonie Perugia dokończy „dzieła zniszczenia” i odprawi przeciwników w czterech setach gry. Tak się jednak nie stało. Początkowo obydwa zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale później zawodnicy Modeny odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów i nie oddali tej przewagi do końca seta. „Gwoździem do trumny” Perugii okazało się być przyjęcie. W tej odsłonie Świderski i koledzy przyjmowali zagrywkę z zaledwie 47% skutecznością, podczas gdy Brazylijczycy Murilo i Marques mieli w tym elemencie 67%.

O wyniku spotkania zadecydować miał tie-break. Od początku seta przewagę mieli gracze Modeny, którzy pewnie wygrali 15:8. Kluczem do sukcesu okazała się być wysoka skuteczność ataku. 75% z nich kończyło się zdobyciem punktu, podczas gdy Perugia miała w tym elemencie zaledwie 40% skuteczności.

Sebastian Świderski rozegrał całe spotkanie w pierwszej szóstce. Polak zdobył 13 punktów – 9 atakiem, 3 blokiem i 1 po zagrywce. Niestety słabiej wypadł w przyjęciu zagrywki – 44% skuteczności (w tym 23 % przyjęcia idealnego). O wiele lepszą skuteczność miał w ataku – 54%.

Po przegranej, Perugia straciła fotel lidera na rzecz Cuneo i z 16 punktami na koncie zajmuje 2 miejsce w tabeli.

RPA Perugia – Cimone Modena 2:3

(25-20, 21-25, 25-19, 20-25, 8-15)

MVP meczu: Garcia Ricardo

Perugia: Stokr 18, Świderski 13, Lebl 13, Vujevic Goran 12, Di Franco 3, Bucaioni, Saraceni 1, Braga 1, Mahmoudi, Sottile, Pippi (L).

Modena: Sartoretti 24, Dos Santos Junior 15, Bellini, Endres 15, Giani Andrea 10, Marques Fonteles 7, Rak 5, Tagliatti 4, Giombini 2, Casoli 1, Garcia 1, Messana (L).