Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Przełożone mecze z Avią

Przełożone mecze z Avią

Po dwóch weekendach grania w fazie grupowej Pucharu Polski siatkarze Resovii mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. W ubiegłą sobotę i niedzielę dość nieoczekiwanie przegrali u siebie z Gwardią Wrocław.

Przeanalizowaliśmy te mecze i widać było brak szybkości. Nieźle prezentowaliśmy się w bloku i obronie. Gorzej było z atakiem i przyjęciem. Tutaj każdy zawodnik obniżył swój poziom o około 20 procent – mówi trener Resovii Jan Such. – Nie ma się jednak czym martwić. Nadal ładujemy akumulatory, bo najważniejsza jest liga. W pucharze wystarczy nam wyprzedzić jedynie Avię, żeby wejść do finału – dodaje. Właśnie świdnicka Avia będzie kolejnym rywalem rzeszowian. Spotkania w Świdniku nie odbędą się jednak jak wcześniej planowano w sobotę i niedzielę, lecz w poniedziałek i wtorek.

Pilarz wraca w piątekW przygotowaniach Resovii do sezonu przeszkadzają nieco kontuzje. Libero Dusan Kubica udał się w niedzielę na zabieg wycięcia łękotki, zaś u rozgrywającego Grzegorza Pilarza stwierdzono przepuklinę międzykręgową, co także wyłączyło go z treningów. Miejsce Kubicy na boisku zajmie na stałe Piotr Łuka, który już wcześniej występował na pozycji libero. – Zdecydowaliśmy, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Do tej pory zmienialiśmy się na tej pozycji i na pewno nie wychodziło to zespołowi na dobre. Wiadomo, że pozycja libero jest trochę inna i inaczej się na niej przyjmuje – mówi zawodnik. – Padło na mnie, bo kiedyś grałem już na tej pozycji, więc myślę, że nie będzie problemu – dodaje.

Na razie nie wiadomo, jak długo Łuka będzie musiał grać jako libero. Wszystko zależy od tego, kiedy Kubica wróci do zdrowia. – Dusan w środę albo w czwartek ma mieć zabieg i po nim się ze mną skontaktuje – mówi rzeszowski szkoleniowiec. – Lepsze są wiadomości od Grześka Pilarza. Bierze leki i w piątek ma przyjechać do Rzeszowa. Nie będzie jednak jeszcze trenował. Ma tydzień wolnego, a później – jeśli nie będzie odczuwał bólu – wróci do zajęć – dodaje trener Such.

Miał być Oczko…

Sytuacja z urazem Pilarza zmartwiła rzeszowskich działaczy, tymbardziej że drugi nominalnie rozgrywający Tomasz Kozłowski nie zachwycał ostatnio formą. – Wiem, że w niedzielę byłem do zmiany, ale nie miał kto wejść. Czasem zawodnikowi przydaje się, jak popatrzy na wszystko z boku. Myślę jednak, że Grzesiek szybko wróci do zdrowia i będziemy mogli spokojnie trenować – mówi siatkarz. Perspektywa gry tylko jednym rozgrywającym wymusiła na włodarzach Resovii poszukiwanie kolejnego rozgrywającego. Padło na Jakuba Oczkę z AZS-u Częstochowa, który obecnie jest trzecim zawodnikiem na tej pozycji w swoim klubie. – Sprawa była dyskutowana, ale teraz jest nieaktualna, bowiem Grzesiek wraca do zdrowia. Jakby coś się wydarzyło, to wtedy może będziemy musieli wrócić do tego tematu – informuje Such.

Nowy adres strony klubu

Od trzech dni oficjalna strona internetowa Resovii zmieniła domenę. Dotychczasowy adres www.aksresovia.pl zmieniony został na www.resoviassa.pl.

Kibice licytują koszulkę

Na stronach internetowych portalu aukcyjnego Allegro, kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia wystawili koszulkę z autografami siatkarzy Resovii, którzy w tym sezonie będą bronić barw zespołu. Cel aukcji jest szczytny, bowiem cały dochód z niej przekazany zostanie kibicowi rzeszowskiego klubu, który został poszkodowany w wypadku samochodowym. Do końca aukcji pozostało jeszcze osiem dni. We wtorek w południe cena koszulki wynosiła 406 zł.

Szczegóły aukcji na stronie klubu www.resoviassa.pl.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved