Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Kontuzjowani Egipcjanie

MŚ: Kontuzjowani Egipcjanie

Reprezentacja Egiptu straciła dwóch podstawowych zawodników podczas przygotowań do mistrzostw świata. Mohamed Abdel Moneim oraz Mahmoud El Komy zostali dodani do szerokiej listy kontuzjowanych podopiecznych Grzegorza Rysia.

Egipt stracił czterech podstawowych zawodników podczas Ligi Światowej 2006. Problemami były różnorodne kontuzje, których doznali rozgrywający Mohamed Abdel Rahman, kapitan Hamdy El Safy, atakujący Ahmed Salah oraz przyjmujący Saleh Fathy. Rozpoczęli jednak rehabilitację wystarczająco wcześnie, aby być zdrowymi na mistrzostwa świata.

Egipski zespół rozpocznie kolejny etap przygotowań 24. października kiedy to polecą do Grecji zagrać w towarzyskim turnieju. Drużyna właśnie zakończyła jeden z obozów treningowych w Polsce, gdzie grali spotkania z polskimi klubami. Niektórzy z kluczowych zawodników zaprezentowali się w bardzo wysokiej formie, jak chociażby kapitan Hamdy El Safy i obiecujący młody zawodnik, Mohamed El Daabousi, który dołączył do zespołu, pierwszy raz od zwycięstwa Egiptu podczas mistrzostw Afryki, we wrześniu 2005 roku.Polski szkoleniowiec był bardzo zadowolony z powrotu jednej z swoich gwiazd. Radość ta nie trwała długo bowiem kontuzji nabawił się inny podstawowy zawodnik, atakujący Mohamed Abdel Moneim. – Naszym celem jest zakwalifikowanie się do drugiej rundy podczas mistrzostw świata. To będzie możliwe jeśli będziemy mieli pełny zespół. Straciliśmy podczas Ligi Światowej wielu kluczowych zawodników, mamy nadzieję mieć innych atakujących Ahmeda Salah i Saleha Fathi zdrowych na mundial. Mamy w tym momencie już naszego kapitana, Hamdiego El Safy gotowego do gry, w bardzo dobrej formie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved