Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka nie zagra w Japonii, ale później…

Małgorzata Glinka nie zagra w Japonii, ale później…

W dniu 16 października na rozmowy z władzami PZPS stawiła się Małgorzata Glinka-Mogentale. Zawodniczka przedstawiła lekarzowi kadry Polski seniorek, Maciejowi Jędrasikowi, aktualne wyniki badań lekarskich.

Podczas dzisiejszego spotkania Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej przyjęło rezygnację Małgorzaty Glinki-Mogentale z gry w reprezentacji Polski ze względów zdrowotnych do końca 2006 roku. Jednocześnie Małgorzata Glinka-Mogentale zobowiązała się do reprezentowania Polski w latach 2007-2008.

Dotychczas podstawowa zawodniczka naszej kadry ze względu na znaczne przeciążenie organizmu spowodowane jego nadmierną eksploatacją przez ostatnie lata, odbywa rehabilitację z możliwością powolnego wprowadzenia do gry.Pani Małgorzata Glinka ma dolegliwości kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym – krzyżowym. Niedawno również pojawił się stan zapalny prawego barku. Zawodniczka przedstawiła dokumentację medyczną potwierdzającą jej dolegliwości. Obecnie jest pod opieką lekarzy klubowych w Hiszpanii. Proces rehabilitacyjny przebiega bardzo intensywnie i jest szansa, że w niedługim czasie będzie mogła stopniowo wprowadzać się w treningi – powiedział Maciej Jędrasik, lekarz reprezentacji Polski seniorek.

Obecnie więcej czasu poświęcam na rehabilitację niż na trening, nie jestem więc w optymalnej formie, która pomogłaby reprezentacji w walce o jak najlepszą pozycję na mistrzostwach świata. Przedstawiłam władzom Związku stosowną dokumentację medyczną oraz wyjaśnienia dotyczące mojego stanu zdrowia i formy. Władze PZPS wykazały zrozumienie dla zaistniałej sytuacji, a jednocześnie omówiliśmy kwestie mojej przyszłej obecności w kadrze. Bardzo zależy mi na tym, by wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, a najpierw pomóc reprezentacji, by w nich zagrała. Mam nadzieję, że poświęcając teraz czas na regenerację organizmu już w przyszłym sezonie będę w pełni sił by być podporą reprezentacji Polski – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Prezydium Zarządu PZPS rozpatrywało również sprawę Anny Barańskiej i skierowało ją do rozpatrzenia przez Wydział Dyscypliny PZPS.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved