Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Druga rocznica tragicznego wypadku siatkarzy Avii

Druga rocznica tragicznego wypadku siatkarzy Avii

17 października 2004 roku siatkarze Avii Świdnik wracali nocą ze spotkania serii B I ligi z Orłem Międzyrzecz. Między miejscowościami Pociecha i Bogucin (koło Lublina) wiozący ich bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z tirem.

W wypadku drogowym śmierć ponieśli Wojciech Trawczyński, Łukasz Jałoza i Jakub Zagaja oraz kierowca Stefan Sznajder.

Trzem zmarłym siatkarzom nadano tytuł honorowego obywatela Świdnika, ogłoszono także w mieście żałobę. Na wypadek zareagował PZPS wydając decyzję o pozostaniu Avii Świdnik w lidze bez względu na uzyskane w dalszej części sezonu wyniki (Avia zawiesiła swoje mecze do końca rundy jesiennej).
Wojciech Trawczyński

(ur. 20 kwietnia 1979, zm. 17 października 2004)

Urodził się w Piasecznie. W Pabianicach mieszkał od 12 lat. Grał w Wifamie Łódź i Skrze Bełchatów. Był środkowym. Zasięg w bloku: 3 metry 16 centymetrów, w ataku: 3 metry 38 centymetrów. W Pabianicach brał udział w rozgrywkach siatkówki amatorskiej.

Od 2004 występował w Avii Świdnik, a wcześniej bronił barw Wifamy Łódź i rezerw bełchatowskiej Skry. Pochodził z Piaseczna. Na parkiecie realizował zadania środkowego. Ukończył studia w Łodzi (marketing i zarządzanie).

Łukasz Jałoza

(ur. 29 kwietnia 1985, zm. 17 października 2004).

Grał na pozycji środkowego; był wychowankiem MKS Hajnówka, później grał w MOS Wola Warszawa, w 2004 przeszedł do Avii Świdnik. W 2004 rozpoczął studia w Akademii Medycznej w Lublinie. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski juniorów w barwach MOS Wola Warszawa i był w szerokiej kadrze narodowej Polski juniorów. W parze ze Zbigniewem Bartmanem z MOS Wola Warszawa zajął drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej.

Jakub Zagaja

(ur. 21 lutego 1982, zm. 17 października 2004).

Od 2004 występował w Avii Świdnik; wcześniej grał w klubach KKS Kluczbork, Stal Hochland Nysa i AZS Opole. Grał na pozycji atakującego. Studiował na Wydziale Budownictwa Politechniki Opolskiej.

Wciąż pozostają w naszej pamięci…

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved