Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zwycięstwa drugoligowców z okolic Radomia

Zwycięstwa drugoligowców z okolic Radomia

Komplet zwycięstw odniosły drużyny Ziemi Radomskiej w czwartej kolejce spotkań ligowych. Punkty zdobyły zespoły z Warki, Kozienic, oraz rezerwy Jadaru.

Najtrudniejszego przeciwnika miał zespół WTS-u Warka. Podopieczni Andrzeja Wardy wyszli zwycięsko z trudnych, wyjazdowych konfrontacji z drużynami Radlina i Ropczyc, należało więc spodziewać się kompletu punktów także w pojedynku z Karpatami Krosno.

Gospodarze zagrali słabiej, niż oczekiwano, ale najważniejsze, że nie zawiedli. Mecz był zacięty od początku do końca. Chwile słabości WTS miał jedynie w trzecim secie, oddając inicjatywę gościom już na początku partii. Tego dnia Warka zdecydowanie lepiej rozgrywała taktycznie końcówki i dlatego zainkasowała komplet punktów.WTS Warka – Karpaty Krosno 3:1 (25:23, 25:22, 18:25, 25:23).

WTS: Żyłkowski, Wykowski, Baranowski, Staniec, Budziński, Żuber, Surmacz (libero), Skalski, Drabkowski.


Pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością odniosły rezerwy Jadaru. Trener Wojciech Stępień znów zmienił skład wyjściowej szóstki i trzeba przyznać, że było to rozwiązanie trafne. Faktem jest, że po przeciwnej stronie siatki grali adepci siatkówki z rocznika 1990, ale należy pamiętać, że jest to młodzież wyselekcjonowana, o bardzo dobrych warunkach fizycznych i już nieźle wyszkolona. Na razie w sobotę pokornie odebrała lekcję siatkówki od radomskiej młodzieży, wyraźnie jej ustępując. Kluczem do sukcesu było dokładne przyjęcie i skuteczny blok. W tym drugim elemencie radomianie zdobyli aż 17 punktów.

Jadar II Radom – SMS PZPS III Spała 3:0 (25:10, 25:13, 25:20).

Jadar: Górski, Gutkowski, Bucki, Szumielewicz, Słomka, Długosz, Biliński (libero), Płecha, Drewin, Fijałkowski.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi mężczyzn


Trzecie zwycięstwo odniósł beniaminek z Kozienic. Podopieczni Marcina Zmitrowicza wygrali z SMS II Spała i gdyby nie chęć pogrania rezerwami, zwycięstwo w małych punktach byłoby jeszcze okazalsze. – Cały zespół zagrał poprawnie. Po wygraniu dwóch partii pozwoliliśmy gospodarzom nieco poszaleć, ale na szczęście nie kosztowało to nas utratę seta – powiedział środkowy bloku WTS Paweł Otwinowski.

SMS PZPS II Spała – KKS Kozienice 0:3 (15:25, 20:25, 32:34).

KKS: Kalita, Grzelczak, Otwinowski, Wójcik, Żuchowski, Neroj, Kowal (libero), Góra, Jeziorowski.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved