Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Problemy faworytek

Problemy faworytek

Jedne z faworytek mistrzostw świata siatkarki Kuby rozgrywają kontrolne mecze w Holandii i w dwóch doznały porażek po 2:3 z reprezentacją tego kraju. Przyleciały one tam z Rosji, gdzie w podmoskiewskim Nowogorsku przebywały na dwutygodniowym zgrupowaniu.

Kilka naszych czołowych zawodniczek w ostatnich dwóch sezonach grało w Dynamie i Urałoczce – powiedział trener Kuby Luis Calderon. – Ja z kolei byłem asystentem trenera Urałoczki. Nic więc w tym dziwnego, że zgrupowanie zorganizowaliśmy w Rosji. W Nowogorsku rozegraliśmy sporo sparingów z podmoskiewskim Dynamem. Wyniki nie są najważniejsze. Zwracaliśmy szczególną uwagę na zgranie zespołu.

Jak powiedział Calderon przygotowania przebiegły bez przeszkód, ale pojawił się jeden problem. Mistrzyni olimpijska z 2000 roku Zoila Barros nie może obecnie grać z powodu kontuzji. – Mam nadzieję, że do mistrzostw świata osiągnię wysoką formę – powiedział Calderon.Z Holandii siatkarki kubańskie odlecą do Japonii. W pierwszej fazie mś Kuba zagra w grupie z Egiptem, Włochami, Peru, Serbią i Czarnogórą oraz Turcją. W przypadku awansu do II rundy, w co raczej chyba nikt nie wątpli, spotka się m.in. z Polską.

Holandia – Kuba 3:2 (25:22, 20:25, 25:23, 14:25, 16:14)

Holandia – Kuba 3:2 (25:22, 21:25, 25:22, 23:25, 15:6)

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved