Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Obiecały i słowa dotrzymały

Obiecały i słowa dotrzymały

Przed wyjazdem do Nowego Sącza tarnobrzeskie siatkarki zapowiadały walkę o zwycięstwo i słowa dotrzymały. Choć przegrały pierwszego seta, to w trzech kolejnych były górą, zdobywając trzy bezcenne punkty.

Kolejny udany występ tarnobrzeskich siatkarek, które choć nie ustrzegły się przestojów w grze, potrafiły wygrać za trzy punkty, co dawno naszej drużynie się nie przytrafiało.

Kolejny dobry mecz rozegrała Monika Niezabitowska, kroku dotrzymywała jej także Anna Surowiec, ale najlepsza w Siarce była grająca na libero Elżbieta Kabat. Odnotować też trzeba debiut w Siarce kolejnej rzeszowianki, Pauliny Dziobak. Dobre zmiany dawała Honorata Jabłońska, kolejny raz z dobrej strony zaprezentowały się: Anna Brągiel, Magdalena Chorzępa oraz Anna Hogendorf. Z meczu na mecz rozgrywają się Małgorzata Wacławczyk i Emilia Burchart. Już z tego wstępu wynika, że wszystkie tarnobrzeskie siatkarki zasłużyły na brawa.Ale na pewno nie za pierwszy set.

Zaczęło się od 5:1 dla Sandecji, później tarnobrzeżanki wyrównały na 10:10 i zyskiwały przewagę. Prowadziły nawet 24:17, ale seta nie udało im się wygrać. Na szczęście nie rozpamiętywały tej wpadki i choć w drugiej partii miejscowe, za sprawą Agnieszki Olchawy (znanej tarnobrzeskim kibicom z występów w Siarce pod panieńskim nazwiskiem Charczuk), wygrywały 2:0, to po chwili było 4:2 dla przyjezdnych. Ze skrzydeł co rusz sunęły ataki Niezabitowskiej i Surowiec, a kiedy stawały się one mniej precyzyjne, wtedy w tarnobrzeskim zespole zaczął bardzo dobrze funkcjonować blok. Set padł łupem Siarki.

Trzecia partia jest w takich przypadkach zazwyczaj przełomowa. I tak było też w Nowym Sączu. Zaczęło się od 4:2 dla Sandecji, ale wtedy tarnobrzeskie siatkarki zdobyły pięć punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 7:4, którego nie oddały już do końca spotkania. W czwartym secie wyrównany bój trwał do stanu 7:7, ale im dłużej trwał, tym przewaga tarnobrzeżanek była wyraźniejsza i po wywalczeniu ostatniego punktu mogły się cieszyć z wyjazdowej wygranej.

Bardzo dobry mecz rozegrała nasza libero, Ela Kabat, która razem z Anią Surowiec dobrze przyjmowały zagrywki rywalek – powiedział Andrzej Dróbkowski, trener siatkarek Siarki Tarnobrzeg. – Nie zawiodły też skrzydłowe. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwały, zagrały kolektywnie, a przede wszystkim dobrze funkcjonował nasz blok, co było kluczem do zwycięstwa.

Sandecja Nowy Sącz – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (27:25, 20:25, 19;25, 20:25)

Składy zespołów:

Siarka: Chorzępa, Surowiec, Brągiel, Burchart, Niezabitowska, Hogendorf – Kabat (libero), Jabłońska, Wacławczyk, Dziobak.

Sandecja: Wośko, Apryas, I. Skrzypiec, Mogielska, S. Skrzypiec, Olchawa – Studzińska (libero), Łukasik, Wójcik, Łomnicka.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved