Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Które z młodych siatkarek zagrają na ME 2009?

Które z młodych siatkarek zagrają na ME 2009?

Polska reprezentacja siatkarek zagra w mistrzostwach Europy w 2009 r. jako gospodarz turnieju. Jak będzie wyglądać kadra za trzy lata? Kto w niej zagra? Czy zaplecze pierwszej reprezentacji będzie w stanie uzupełnić, lub nawet zastąpić obecne "Złotka"?

24-letnia Magdalena Saad przyjmuje piłkę i kierują ją do 23-letniej Anny Manikowskiej. Dobrze rozegraną piłkę uderza 22-letnia Kinga Kasprzak. Rywalki jeszcze odbijają, ale blok 21-letniej Bereniki Tomsi jest bezlitosny. Obok niej skacze doświadczona, 26-letnia Katarzyna Skowrońska.

Czy tak mogłaby wyglądać jedna z akcji Złotek na Euro 2009? – Oj, proszę, tylko bez takich! – mówi Katarzyna Skowrońska. – Nie róbcie ze mnie liderki, nawet za kilka lat. Siatkówka to najbardziej zespołowa z gier. Liderek tu nie ma i nie będzie. Dlatego młode dziewczyny wprowadza się stopniowo.Wymienione w tym przykładzie zawodniczki – oprócz Skowrońskiej – to dziś przyszłość naszej siatkówki – kadra B, która stopniowo może zastępować obecne Złotka. Naturalnie jest mało realne, by nagle wszystkie zagrały razem, bo wiele z obecnych reprezentantek zobaczymy na ME w 2009 r. Skowrońska będzie mieć wtedy 26 lat, Mariola Zenik i Agata Mróz – po 27, Izabela Bełcik i Milena Rosner – po 29, Joanna Mirek – 32, a Małgorzata Glinka – jeśli wróci do kadry, która opuściła po konflikcie z trenerem Andrzejem Niemczykiem – 31. Są jeszcze Anna Podolec i Natalia Bamber, które wyrastają na podstawowe zawodniczki reprezentacji już na tegoroczne mistrzostwa świata. W 2009 r. Podolec będzie mieć 24 lata, a Bamber – 27. Niemal w każdym z tych przypadków to wiek, który pozwala nie tylko odnosić sukcesy, ale jest ku temu wręcz idealny.

Kadra polskich siatkarek w 2009 r. zapewne jednak będzie się różnić od obecnej. Fakt przyznania Polsce organizacji Euro w 2009 r. dla wielu obecnych siatkarek będzie jednak dodatkową motywacją do dotrwania w znakomitej formie do tej imprezy. Takich mistrzostw w naszym kraju nigdy bowiem dotąd nie było.

Oto zaplecze kadry

Siatkarki zaplecza kadry według listy sporządzonej jeszcze przez trenera Andrzeja Niemczyka. To one mają być stopniowo wprowadzane do zespołu w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

Urszula Bejga, Aneta Duda, Zuzanna Efimienko, Anna Gawron, Marta Haładyn, Klaudia Kaczorowska, Dominika Nowakowska, Ewelina Sieczka, Magdalena Soter, Gabriela Wojtowicz, Katarzyna Gajgał, Katarzyna Jaszewska, Paulina Maj, Agnieszka Bednarek, Anita Chojnacka, Anna Manikowska, Marta Bieńkowska, Dominika Koczorowska, Paulina Dutkiewicz, Paulina Chojnacka, Kinga Kasprzak, Joanna Frąckowiak, Marta Siwka, Berenika Tomsia, Magdalena Saad, Katarzyna Zaroślińska, Monika Naczk

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved