Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > IKS Atak Elbląg mistrzem Polski w siatkówce na siedząco

IKS Atak Elbląg mistrzem Polski w siatkówce na siedząco

Pierwsze złoto z dwóch możliwych do zdobycia w tym roku wiozą do Elbląga zawodnicy IKS Atak - mistrzowie Polski w siatkówce na siedząco. Za tydzień elblążanie mogą zdobyć takie same krążki w siatkówce na stojąco.

W tym roku przewodzili w tabelach w obu edycjach rozgrywek niepełnosprawnych siatkarzy.

W Poznaniu zakończył się trzeci, finałowy turniej tegorocznej edycji mistrzostw kraju. IKS Atak przystępował do niego z „czystym kontem”, to znaczy z kompletem zwycięstw. Nic zatem dziwnego, że fachowcy upatrywali w elbląskiej drużynie głównego kandydata do mistrzowskiego tytułu. Ale dla samych siatkarzy nie było to takie oczywiste: – Mieliśmy świadomość naszych niedostatków, małej ilości wspólnych treningów, a co za tym idzie – braku zgrania, tak ważnego w każdej odmianie siatkówki – mówi szczęśliwy Tomasz Woźny, grający prezes IKS Atak. – Poza tym poziom czołówki krajowej jest tak wyrównany, że nie można z góry zakładać żadnego rozstrzygnięcia.Jak się okazało sporo w tym było racji, bo w drodze po złoto elblążanie doznali jednak porażki. Przegrali ze Startem Wrocław 1:3. Na szczęście dla nich, nie zaważyło to na ostatecznym wyniku mistrzostw. Aneta Rękas-Woźna, kierownik IKS Atak podkreśla wysoki poziom finałowej rywalizacji: – Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Wiele setów kończyło się walką „na przewagi„. Dobrze, że nasz zespół dawał sobie dobrze radę w tych nerwowych końcówkach.

W sobotę IKS Atak zagrał ze Staretm Jelenia Góra i Startem Katowice. Oba mecze zakończyły się takim samym rezultatem – 3:0 dla elblążan. Trzeci mecz rozrywany tego dnia, ze Startem Wrocław, Atak przegrał 1:3. W niedzielę za to nastąpiła pełna mobilizacja, IKS wygrał ze Startem Poznań 3:0 i mógł świętować zdobycie Mistrzostwa Polski. Najlepszym atakującym mistrzostw został wybrany Tomasz Woźny.

Mistrzowie Polski 2006: Jarosław Czyżewski, Jan Maliszak, Tomasz Woźny, Łukasz Biedrzycki, Michał Suliga, Przemek Gronkiewicz, Jacek Sapela, Andrzej Młynarczyk, Janusz Szarwark, Mariusz Wojdag, Jan Skapowicz, Jacek Kozłowski, Krzysztof Wojcieszek.

Kolejność w Mistrzostwach Polski 2006 w siatkówce na siedząco:

1. IKS Atak Elbląg

2. Start Poznań

3. Start Wrocław

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved