Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zwycięstwo Górnika Radlin

Zwycięstwo Górnika Radlin

Górnik Radlin przed własną publicznością pokonał MKS Andrychów 3:2. Dzięki pierwszemu w tym sezonie zwycięstwu, Radlinianie awansowali na siódmą pozycję w tabeli 4 grupy II ligi mężczyzn.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od znakomitej gry gości. Górnicy jednak widząc całą sytuację na parkiecie szybko zabrali się do roboty: dzięki bardzo dobrym atakom Marcina Grzegoszczyka i Mariusza Prudla, Górnik Radlin doprowadził do stanu 13:13. Od tego momentu kibice byli świadkami bardzo wyrównanego i zaciętego pojedynku. W końcówce obie drużyny miały szansę na zwycięstwo. Po ośmiu piłkach setowych, którą na przemian posiadały raz jedna raz druga drużyna, ostatecznie zwyciężyli gospodarze 33:31.

Drugi set, to znakomity spektakl w wykonaniu Górnika Radlin. Gospodarze od początku grali bardzo dobrą i inteligentną siatkówkę. Efektem było kilkupunktowe prowadzenie, które zagwarantowało Radlinianom pewne zwycięstwo w tym secie.

MKS Andrychów wyraźnie przestraszył się, że może przegrać ten mecz 0:3. Dlatego w trzeciej partii postanowił obrócić grę na swoją korzyść. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Choć gra prawie przez cały set była wyrównana, to goście zdobyli przewagę i wygrali 25:21.

W czwartym secie MKS idąc za ciosem dalej gromił Radlinian. Zespół z Andrychowa był lepszy we wszystkich elementach. Bardzo ładne kiwki zaprezentował rozgrywający Andrychowa Tomasz Gadzała. Przy stanie 15:21 dla gości w ekipie Radlinian zrobiło się bardzo nerwowo. Doszło nawet do dość nieprzyjemnego incydentu, po którym Łukasz Lip, zawodnik Górnika Radlin, otrzymał żółtą kartkę. Wbrew pozorom ta sytuacja nie rozbiła Radlinian. Gospodarze przebudzili się i podjęli walkę z przeciwnikiem. Na zagrywkę wszedł Andrzej Smiatek, który zdobywając dwa asy serwisowe pod rząd przywrócił swojemu zespołowi nadzieję na zwycięstwo. Gospodarzom udało się nawet obronić pięć piłek setowych, ale niestety zbyt późno powrócili do gry i przegrali czwartego seta 22:25.

Tie-break przebiegał dość równo. Jednak pod koniec tej partii, to gospodarze zdobyli niewielką przewagę, która wystarczyła do pokonania rywali 15:12, a w całym spotkaniu 3:2.

Od początku całe spotkanie obserwował Paweł Rusek – były zawodnik Górnika Radlin a obecnie libero Jastrzębskiego Węgla. Jego wsparcie na pewno w jakiś sposób pomogło kolegom w Górnika Radlin i przyniosło drużynie ze Śląska pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pomeczowe wypowiedzi kibiców obydwu drużyn:

Kibic SK Górnika Radlin: Ogólnie bardzo ciekawe spotkanie. Obydwa zespoły zaprezentowały podobny styl gry. Szkoda, że nie udało się zdobyć 3 punktów, ale najważniejsze jest to, iż awansowaliśmy na siódme miejsce w tabeli.

Kibice MKS Andrychów: W trzecim secie powróciła nadzieja, że możemy jeszcze coś zdziałać. Do końca wierzyliśmy, iż uda nam się pokonać rywali. Niestety Górnik Radlin okazał się w tym spotkaniu lepszy.

Górnik Radlin- MKS Andrychów 3:2 (33:31, 25:18, 21:25, 22:25, 15:12)

Górnik Radlin: Lip, Prudel, Klos, Smiatek, Grzegoszczyk, Marzecki, Majent(libero) oraz Barteczko, Stabla, Bednarz, Pytlik, Gilner

MKS Andrychów: Soja, Gadzała, Guzdek, Polak, Włodarczyk, Tlałka, Moskała(libero)