Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wkręt-met AZS Częstochowa liderem gr. 2 Pucharu Polski

Wkręt-met AZS Częstochowa liderem gr. 2 Pucharu Polski

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa pokonał dwa razy Jadar Radom - 3:2 i 3:P0 - w meczach drugiej rundy Pucharu Polski. Było to już trzecie i czwarte zwycięstwo odniesione w tych rozgrywkach.

Będziemy starali kontynuować tę passę, tym bardziej że teraz czekają nas mecze u siebie – powiedział II trener częstochowskiego zespołu Radosław Panas. – W pierwszym spotkaniu w Radomiu było dużo walki. Trudno jest kogokolwiek ganić lub chwalić. Zdobywaliśmy seriami punkty i w ten sposób też traciliśmy. Na pewno z wyniku jestem zadowolony, z gry mniej. Psuliśmy zagrywki, rywale dzięki temu zdobywali punkty, a my musieliśmy odrabiać straty w inny sposób.

Jednak w sobotę już od czwartego seta goście mieli przewagę na parkiecie. Trzeba jednak pochwalić graczy radomskich za dobrą postawę w meczu z bardzo silnym rywalem. W niedzielę częstochowianie zagrali znacznie lepiej. Mieli przede wszystkim mocniejszy i skuteczniejszy serwis.Sympatycy siatkówki w Radomiu w miniony weekend dostali przedsmak emocji, jakich będą mogli doznawać systematycznie od 15 grudnia w sezonie ligowym. Do pełni szczęścia zabrakło im jedynie wygranej Jadaru nad utytułowanym rywalem. – A przecież nikt nie miałby pretensji, gdyby zarówno sobotni jak i niedzielny pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem – przekonywał trener gospodarzy Dariusz Luks. I trudno nie zgodzić się ze szkoleniowcem. Widać bowiem, że czas pracuje na korzyść Jadaru. Co prawda w grze zespołu można wskazać mankamenty, ale warto dać mu czas, aby do rozpoczęcia spotkań o punkty je wyeliminował.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy drugiej konfrontacji, gdyby radomianie wykazali większą koncentrację w ostatnich momentach pierwszej i drugiej partii. Co prawda trener Brokking posłał w nich na parkiet żelazną szóstkę AZS-u, jednak to gospodarze byli bliżsi zwycięstwa. W pierwszym secie prowadzili już 22:20. W drugim 21:20. Wtedy na zagrywkę u rywali wędrował Paweł Woicki. Wobec niegroźnych podań radomianie stawali się jednak bezradni, co doświadczeni rywale skrzętnie wykorzystali. W trzecim secie zaprezentowali o wiele szybszą siatkówkę niż w poprzednich odsłonach wygrywając go do 17.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w grupie Pucharu Polski. W dwóch rundach zagrają jeszcze Amerykanie. Oni do swojej kadry dołączą na początku listopada. W niedzielnym meczu w drużynie AZS podobał się młody Nowakowski. Zdobył on sześć punktów blokiem. Miał dobrą zagrywkę. – Zresztą każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa – powiedział trener Panas.

Jadar Radom – AZS Częstochowa 2:3

(25:23, 28:30, 25:19, 19:25, 13:15)

Jadar: Malcik, Kokociński, Pawliński, Pęcherz, Makaryk, Owczarski, Obdrzalek (libero), Macionczyk, Terlecki, Żaliński.

Wkręt-Met: Woicki, Salmon, Gawryszewski, Gierczyński, Eatherton, Patucha, Gacek (libero), Wika, Stelmach, Nowakowski, Szczerbaniuk, Billings.


Jadar Radom – AZS Częstochowa 0:3 (25:27, 22:25, 17:25)

Jadar: Macionczyk, Pawliński, Kokociński, Pęcherz, Owczarski, Makaryk, Obdrzalek (libero), Malcik, Terlecki, Żaliński.

Wkręt-Met: Stelmach, Billings, Salmon, Szczerbaniuk, Nowakowski, Gierczyński, Gacek (libero), Woicki, Wika.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 2 Pucharu Polski mężczyzn

źródło: gazeta.pl, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved