Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rozpędzona Częstochowianka wygrała w Jaworznie

Rozpędzona Częstochowianka wygrała w Jaworznie

Ze zmiennym skutkiem grają II ligowe siatkarki MCKiS Jaworzno. W zeszłym tygodniu pokonały na wyjeździe KS Olimpię Jawor, by w sobotę przegrać u siebie z AZS Domex Częstochowianką 0:3.

Początek meczu nie zapowiadał gładkiej przegranej MCKiS. Gospodynie zaczęły mecz z animuszem i po dobrej grze oraz udanych serwisach Izabeli Knapik prowadziły 9:6. Wtedy o pierwszą przerwę poprosił trener częstochowianek Paweł Kapica. Do stanu 13:13 mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Oba zespoły zacięcie walczyły o uzyskanie kilku punktowej przewagi. Jednak dwa proste błędy w dograniu i obronie libero MCKiS Katarzyny Suski spowodowały, że przewagę tę uzyskały siatkarki AZS, które prowadziły 16:13 oraz 21:18 i to one wygrały tę partię 25:19.

Drugi set miał podobny przebieg. Za Olgę Samul do gry weszła Barbara Kowalska. Gra była wyrównana. Przy głośnym dopingu kibiców MCKiS prowadził 7:5, 15:14 oraz 17:16. I znowu proste błędy w przyjęciu zagrywki Jagody Pstraś oraz mało zdecydowana gra w ataku Moniki Pieleckiej spowodowały, że przewagę uzyskał zespół z Częstochowy (22:17) i wygrał tę partię 25:19.

W trzeciej partii trener Mariusz Łoziński w miejsce rozgrywającej Karoliny Kuryło desygnował do gry Małgorzatę Bojko. Niewiele to zmieniło w grze zespołu z Jaworzna. Tego seta MCKiS przegrał 17:25, a cały mecz 0:3.

Trener MCKiS Mariusz Łozinski: – Gra na boisku oraz wynik 0:3 wiernie oddaje ile brakuje nam do czołowego zespołu II ligi. Porażka z tak doświadczonym zespołem jakim jest AZS Domex Częstochowa była wkalkulowana w nasze działania, ale miałem nadzieję że doprowadzimy do walki w końcówkach, a nawet wygramy seta. Wtedy mimo porażki schodzilibyśmy z podniesioną głową. Zabrakło nam zimnej krwi i doświadczenia. Nasz zespól można przyrównać do młodego zawodnika, który debiutuje w ligowym zespole. Zawodnik taki potrafi zagrać mecze bardzo dobre, by później zagrac słabo. Zawodnik taki ma prawo stracić głowę w ważnych momentach gry, zanim nabierze doświadczenia. Nasz zespół taki jest. Nasze zawodniczki grają czwarty mecz ligowy w swoim życiu. Dzisiejsze nasze rywalki grają w lidze już kilka sezonów.

MCKiS Jaworzno – AZS Domex Częstochowianka 0:3 (19:25, 19:25, 17:25)

MCKiS: K.Kuryło, M.Pielecka, I.Knapik, J.Pstraś, O.Samul, K.Sawaniewicz, K.Suska (libero) oraz M.Bojko, B.Kowalska.