Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Olimpia Jawor – PLSK Pszczyna

Olimpia Jawor – PLSK Pszczyna

Obecność kilku jaworskich VIP-ów na trybunach hali sportowej przy Placu Bankowym nie pomogło siatkarkom Olimpii Jawor w odniesieniu zwycięstwa w meczu 4. kolejki spotkań II ligi kobiet.

W sobotę lepsze okazały się siatkarki z Pszczyny, które ograły podopieczne Lesława Chrzanowskiego 3:1. Początek spotkania to wyrównana walka oby teamów. Żadna ze stron nie potrafiła uciec rywalkom na kilka „oczek”. Dopiero przy stanie 19:19, gdy na zagrywce pojawiła się Dorota Pawlak „Olimpijkom” udało się „odjechać” od przeciwniczek. W ogromnym stopniu przyczyniła się do tego Dorota, której trudne do odbioru zagrywki rozbiły dobrze funkcjonujące szeregi pszczynianek.

Drugi set już od samego jego początku nie układał się pomyślnie dla gospodyń. Mimo ambitnej walki zawodniczki Lesława Chrzanowskiego i Pawła Madeja popełniły zbyt wiele prostych błędów, co odbiło się niekorzystnie na wyniku tej części meczu.

W trzeciej partii wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Gospodynie wyszły na parkiet mocno skoncentrowane i bardzo chciały tą partię wygrać. Taki sam cel miały również podopieczne Wojciecha Bućko. Poprawiły swoją grę i w końcówce seta wyszły na prowadzenie 24:22. Gdy już wydawało się, że ten set jest przegrany dla zespołu z Jawora, Jaworzanki zdobyły dwa kolejne punkty i doprowadziły do remisu 24:24. Grę na przewagę wygrały jednak przyjezdne.

Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia, to dosłowna kopia drugiej odsłony tej konfrontacji. Równo grająca drużyna PLKS-u nadawała ton rywalizacji na parkiecie, a ekipa znad Nysy Szalonej momentami była bezradna. Set i mecz skończył się zasłużoną wygraną drużyny z Pszczyny.

Olimpia Jawor – PLKS Pszczyna 1:3

(25:22, 21:25, 24:26, 22:25)

Olimpia: Malwina Basa, Marta Śliwka, Anna Katyńska, Patrycja Kurek, Justyna Malczyk, Aleksandra Deptuch, Marcelina Wyszomirska (libero) oraz Dorota Pawlak, Katarzyna Totczyk, Iwona Mycek i Anita Gajda.