Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Niespodzianka w Legionowie

Niespodzianka w Legionowie

Tegoroczny sezon ligowy drużyna BT Polska Legionovia Legionowo rozpoczęła od miażdżącej porażki 0:3 na własnym terenie. Mecz z Łańcutem był grą błędów obu ekip.

Od początku spotkania inicjatywę w ataku przejęła Monika Pusz . Po mądrej kiwce Bartnickiej, mieliśmy remis punktowy 4:4. W drużynie gospodarzy na pozycji przyjmującej zobaczyliśmy dotychczasową środkową – Sylwię Pastuszko , oraz atakującą zaplecza reprezentacji Polski, Katarzynę Zaroślińską . Obie siatkarki miały spore problemy z dograniem piłki, w związku z czym Alicja Leszczyńska nie była w stanie uruchomić środka. Przy stanie 16:11 trener Agata Jung poprosiła o czas. Mimo dobrych obron libero Małgorzaty Góralczyk oraz Zaroślińskiej, Łańcut nie oddał przewagi. Małgorzata Plebanek popisała się asem serwisowym. Do końca seta Legionovii nie udało się wznowić walki.

Pierwsze minuty drugiej partii to ponownie seria błędów legionowianek. Popsuta zagrywka, dotknięcie siatki, czy atak za antenką pozwoliły wyprowadzić przyjezdnym przewagę 1:4. Boisko opuściła atakująca Marta Chuchro , w której miejsce pojawiła się Magdalena Tekiel . Monika Bartnicka kontynuowała bardzo szybką grę, przez co Legionovia nie była w stanie ustawić podwójnego bloku. Gdy tablica pokazała wynik 5:10, zespół BT Polska zmotywował się i dzięki dobremu atakowi Zaroślińskiej, pojedynczemu blokowi Pastuszko oraz błędu Łańcuta w przyjęciu zagrywki, wyrównał wynik na 10:10. Nie długo trwało szczęście kibiców, gdyż już za chwilę mieliśmy powtórkę z rozrywki. Masę błędów w przyjęciu popełniły Zaroślińska i Pastuszko. Tą drugą zmieniła Marzena Pietroczuk . Po asie serwisowym kapitana Łańcuta – Bartnickiej, mieliśmy wynik 11:20. Dobra gra w końcówce Małgorzaty Plebanek przyniosła zwycięstwo 15:25.

W trzeciej partii zwycięska drużyna wystąpiła w niezmienionym składzie. W Legionovii za Dominikę Marszałek na środku pojawiła się Sylwia Pastuszko. Na przyjęciu zobaczyliśmy Magdalenę Tekiel. Od początku trzeciej odsłony przyjezdne wyszły na prowadzenie. Kiwka z drugiej piłki rozgrywającej Leszczyńskiej wyrównała wynik na 7:7. Dobrze ustawiony blok Moniki Pusz i Klaudii Czubek uniemożliwił skończenie ataków Magdzie Tekiel. Przy stanie 7:11 Agata Jung poprosiła o czas. Po przerwie dobrą zagrywką wykazała się młodziutka rozgrywająca Legionovii. Należy pochwalić zespół przyjezdny za grę w asekuracji. Po ataku Magdaleny Tekiel z sytuacyjnej piłki, tablica pokazała wynik 16:17. Dobra gra w ataku i mądra zagrywka Małgorzaty Plebanek uniemożliwiły wyrównanie. Spotkanie zakończył dwublok Pusz i Czubek na Dominice Żółtańskiej.

BT Polska LTS Legionovia – UMKS Łańcut 0:3

(25:18, 15:25, 21:25)

LTS Legionovia: Żółtańska, Leszczyńska, Pastuszko, Chuchro, Zaroślińska, Marszałek, Góralczyk (libero) oraz Tekiel, Pietroczuk.

UMKS Łańcut: Pusz, Czubek, Bartnicka, Seta, Baran, Plebanek, Dobosz (libero)