Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nauczyciele z Nysy liderami I ligi

Nauczyciele z Nysy liderami I ligi

W pierwszym meczu na własnym parkiecie AZS Nysa pokonał SMS Spała. Gospodarze poza nerwowym pierwszym setem byli poza zasięgiem rywali. Dzięki temu awansowali na pozycję lidera ligi.

Podobnie jak na inaugurację sezonu akademicy największe problemy mieli w pierwszej partii i przegrywali w niej nawet 11:5. Ostatecznie wyszli z tego obronną ręką i wygrali do 23.

Trochę za późno wchodzimy w mecz i z lepszym rywalem może się to źle skończyć. Najbardziej niestabilne elementy w naszej grze to atak ze skrzydeł i blok. Tym razem zawodziło to pierwsze, a wychodziło drugie, bo zdobyliśmy blokiem aż 13 punktów, podczas gdy w pierwszym meczu tylko dwa. Dobrze, że udaje nam się rekompensować słabszą postawę w jednym elemencie innymi – podsumował trener AZS Roman Palacz, który wraz ze swoją drużyną zadebiutował przed własną publicznością. W kolejnych partiach gospodarze nie mieli już żadnych problemów z rywalami, mimo że ci grali jak na młodą ekipę całkiem poprawnie. Mecz trwałby jeszcze krócej, ale przy stanie 20:15 w trzecim secie w hali zgasło światło i była 15-minutowa przerwa. Po niej jednak gospodarze szybko zakończyli rywalizację, a dodatkowo zostali liderem ligi.

To, w jakim miejscu jesteśmy, pokażą dopiero dwa najbliższe mecze, w których zagramy z Sosnowcem i Piłą. Poza tym do końca jeszcze wiele spotkań, więc wartości zwycięstw ani porażek nie należy przeceniać – zakończył nyski szkoleniowiec.

AZS PWSZ Nysa – SMS Spała 3:0 (25:23; 25:19; 25:18)

AZS: Turiański, Kozioł, Olejniczak, Vlk, Nowak, Grabolus, Kryś (l) – Dzikowicz.