Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: GTS Gdańsk – Chrobry Głogów 0:3

II liga: GTS Gdańsk – Chrobry Głogów 0:3

Siatkarzom Chrobry Głogów wystarczyło rozegranie jedynie trzech setów, by wywieźć z Gdańska komplet punktów. Mimo tego, był to, aż do drugiej połowy ostatniego seta, bardzo wyrównany pojedynek.

Pierwszy punkt sobotniego spotkania był wynikiem złego ustawienia gdańszczan. Kolejne akcje również kończyły się zwycięstwem zespołu z Głogowa, co było spowodowane m.in. złym przyjęciem zagrywki przez gospodarzy. Przegrywali oni już 1:5. Zdołali jednak zremisować i od stanu 6:6 rozpoczęła się wyrównana walka. Żadna z drużyn nie osiągnęła większej niż dwupunktowej przewagi. Po złym przyjęciu zagrywki i ataku w siatkę trener GTS Gdańsk Józef Kopaczel poprosił o przerwę. Ta niewiele pomogła, gdyż głogowianie zdołali ponownie odskoczyć na kilka punktów (21:17). Trener Kopaczel ponownie poprosił o rozmowę swoich zawodników, którzy odrobili dwa punkty. Od razu zareagował drugi trener – Piotr Szarejko. Końcówka seta była wyrównana, gdańszczanie mieli dwa remisy (22:22, 23:23), jednakże dwa ostatnie punkty zapisały się na konto Chrobrego Głogów. Set zakończył się zablokowaniem ataku ze środka i zwycięstwem gości 25:23.

Drugi set był podobny do pierwszego. Gra była wyrównana i choć głogowianie kilka razy zdobyli trzypunktową przewagę, to gdańszczanie za każdym razem zdołali doprowadzić do remisu. Obie drużyny próbowały grać więcej środkiem, ale w dużej części były to ataki nieskończone. Dopiero w połowie seta goście zdobyli trzy punkty z rzędu dzięki atakom ze środka; w tym elemencie wyróżniał się szczególnie Oczkowski. W tej odsłonie meczu obserwowaliśmy więcej błędów po obu stronach, co spowodowało zmiany zawodników. Końcówka była bardzo zacięta. Jedna z akcji pokazała jak bardzo zależy siatkarzom na zwycięstwie w tym secie – grali z wielkim poświęceniem, szczególnie głogowianie, którzy przez swoją ofiarność poprzewracali bandy reklamowe. Dlatego też wygrali tego seta, ponownie 25:23.

Pierwsza połowa trzeciej odsłony niewiele się różniła od dwóch pozostałych setów. Siatkarze Chrobrego Głogów próbowali zdobyć kilkupunktową przewagę, ale gospodarze nie pozwalali im na to. Dopiero od stanu 14:14 zaznaczyła się wyraźna przewaga gości. Podopieczni trenera Józefa Kopaczela jakby stracili wolę walki i popełnili wiele błędów, m. in. przekroczenie linii trzeciego metra. Tymczasem u przeciwników nieźle funkcjonował blok, co również utrudniało gdańszczanom zdobycie punktu i odbierało wiarę we własne siły. Przewaga głogowian wynosiła już 6 punktów (22:16, 23:17). Ostatni punkt tego meczu, podobnie jak pierwszy, był wynikiem błędu gospodarzy – zagrywki w siatkę. Siatkarze Chrobrego Głogów wygrali tego seta 25:20 i cały mecz 0:3.

Mimo, że mecz zakończył sie w trzech setach, na boisku zobaczyć można było wiele różnorodnych zagrań: mocne ataki w wolne pole, plasy, asy serwisowe w końcową linię boiska; siatkarze grali tylko mało środkiem. Zaobserwować można było również kilka długich wymian i zaciętą walkę o każdą piłkę (szczególnie obrona głogowian, podczas której jeden z zawodników przewrócił bandy reklamowe). Nie zabrakło także błędów, takich jak zepsute zagrywki (choć tych było stosunkowo niewiele), ataki w siatkę, czy piłki rzucone.

GTS Gdańsk – Chrobry Głogów 0:3 (23:25, 23:25, 20:25)