Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: AZS UAM Poznań – Orion Sulechów 3:1

II liga: AZS UAM Poznań – Orion Sulechów 3:1

Zespół beniaminka drugiej ligi, AZS UAM Poznań, odniósł wczoraj w IV kolejce spotkań swoje trzecie zwycięstwo, pokonując Orion Sulechów 3:1.

Gospodarze pomimo, iż jest to ich debiutancki sezon w tej klasie rozgrywkowej, byli faworytami tej konfrontacji. I tak też według tego założenia przebiegał pierwszy set, gdzie przez większą część kontrolowali oni przebieg wydarzeń, prowadząc 3-4 punktami. Cały zespół AZS-u grał równo. Skutecznie na przyjęciu i ataku radzili sobie skrzydłowi Damian Lisiecki i Mateusz Iglewski. Na środku siatki silnymi atakami kończył akcje Grabowski, a rozgrywający Wojnowski co chwila niepokoił obronę przyjezdnych minięciami z drugich piłek. Jego vis-a-vis, Piotr Haładus swoim bardzo dobrym rozegraniem umożliwiał często Dominikowi Srodze ataki na pojedynczym bloku. I to głównie dzięki tym dwóm graczom, goście zaczęli nadrabiać dystans punktowy. W końcówce poznaniacy prowadzili 21:18, 24:23. Nie wykorzystali piłki setowej, gdy po ataku Lisieckiego piłka wyszła w aut. Chwilę potem to samo uczynił Wojnowski, a gdy kolejny atak Lisieckiego został podbity, goście po skutecznej kontrze mogli się cieszyć z wygranej partii.

W secie drugim, Bartosz Kramer zastąpił Mateusza Iglewskiego. I to właśnie on, swoimi skutecznymi zagrywkami pozwolił odskoczyć gospodarzom na 8:1. Sulechowianie po wygranym pierwszym secie zupełnie stanęli i nie podjęli walki. AZS systematycznie powiększał przewagę. Gdy było już 16:3, trener gości, Marek Szczepaniuk, dał pograć niemalże swoim wszystkim rezerwowym. Nie zmieniło to obrazu gry, a jedyne dwa punkty z rzędu zdobył Orion, gdy przegrywał już 23:6. Ostatecznie seta wygrali akademicy 25:9.

Kibice poznaniaków mogli obawiać się, że po tak łatwo wygranej partii zawodnicy AZS-u rozluźnią się. Jednak nic takiego się nie stało. Walka punkt za punkt, trwała do stanu 6:6. Wtedy jednak, dobrze spisujący się Biliński popełnił dwa błędy w rozegraniu, w efekcie czego został zmieniony przez Kołodzińskiego. Od tego momentu akademicy kontrolowali już przebieg seta, zwyciężając 25:21.

Goście starali się jeszcze podjąć walkę. Sroga wraz Czajką robili co mogli, ale nie wystarczyło to aby zatrzymać gospodarzy w tym dniu. Na domiar złego, nadmiernie eksploatowani, zaczęli popełniać błędy i stało się jasne, że trzy punkty pozostaną w Poznaniu. Ostatni set to popis rozgrywającego Wojnowskiego, który co chwile skutecznie obsługiwał środkowych, Łukasza Grabowskiego i Karolkiewicza i atakującego Wojciecha Małkę. Ten ostatni zresztą kończył w tym dniu dużo piłek, co uczyniło go najlepiej punktującym wśród zawodników gospodarzy.

Trzecia wygrana pozwoliła zespołowi AZS UAM Poznań wrócić po tygodniowej absencji na fotel lidera. Za tydzień poznańscy akademicy udadzą się do Głogowa, by tam o ligowe punkty, walczyć z miejscowym Chrobrym.

AZS UAM Poznań – Orion Sulechów 3-1 (24:26, 25:9, 25:21, 25:19)