Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: AZS AR Poznań – TKS-T Budowlani Toruń 2:3

II liga: AZS AR Poznań – TKS-T Budowlani Toruń 2:3

Torunianki pokonały grające przed własną publicznością siatkarki AZS AR Poznań po pięciosetowym meczu. Dzięki wygranej torunianki umocniły się na pozycji wicelidera, a poznanianki są na miejscu ósmym.

Początek meczu należał do gospodyń, które objęły prowadzenie 10:5. Torunianki miały problemy z przyjęciem zagrywki i nie potrafiły skutecznie kończyć ataków. Jednak po przerwie poprawiły przyjęcie i przewaga zaczęła maleć. W dramatycznej końcówce od stanu 24:22 zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały partię 24:26.

W drugim secie przyjezdne poszły za ciosem i objęły szybko prowadzenie 1:5, 3:7 i 6:9. Jednak ambitnie grające gospodynie zaczęły grać momentami rewelacyjnie w obronie, do tego w ataku praktycznie nie myliła się Grzybulska i Ślusarska. Szybko AZS odzyskał prowadzenie 10:9, 16:11 i 21:13. W końcówce torunianki trochę się odnalazły, ale set wygrały akademiczki 25:20.

Najbardziej dramatyczny był set trzeci. W nim cały czas rezultat oscylował koło remisu. Trwała prawdziwa wojna. Z jednej strony Grzybulska i Ślusarska , z drugiej Patrycja Kowalska, Januszewska i Dobrzańska zdobywały punkty silnymi atakami. Po dramatycznej końcówce zdenerwowane torunianki przegrywają seta 25:23.

Czwarta partia to znowu lekka przewaga akademiczek i prowadzenie 10:6. Od tego jednak momentu torunianki zaczynają grać skuteczniej i po kilku minutach jest już 12:17 i 15:20. Seta kończy trzema atakami z rzędu Kowalska i wszyscy czekali na tie-breaka.

W decydującej partii początek należał do miejscowych, które prowadziły 5:2. Od tego jednak stanu znowu nastąpił zryw Budowlanych, które doprowadziły do remisu 5:5 i wyszły na prowadzenie 7:8, 8:12 i 10:14, by wygrać seta 11:15 i cały mecz 2:3.

W następnej kolejce dojdzie do pojedynków derbowych. Budowlani Toruń zagrają z Pałacem Bydgoszcz, a AZS AWF Poznań z AZS AR Poznań.

AZS AR Poznań- TKS-T Budowlani Toruń 2:3

(24:26, 25:20, 25:23, 20:25, 11:15)

AZS AR: Frąckowiak, Ślusarska, Witasik, Kosińska, Grzybulska, Buszkiewicz, Pikulik (libero) oraz Magier, Turska, Ryszczyńska.

Budowlani: Kowalska, Mordaka, Laskowska, Dobrzańska, Januszewska, Kowalska, Gierszewska (libero) oraz Filipowicz, Sikorska, Petrowska.