Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > 20 punktów blokiem

20 punktów blokiem

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze Trefla Gdańsk. Ofiarą podopiecznych Rafała Prusa padła tym razem ekipa MKS MDK Warszawa. Gdańszczanie pokonali warszawiaków w trzech setach.

Z powodów zdrowotnych w meczu nie zagrał Jarosław Stancelewski (zawodnik dotknięty prawdopodobnie infekcją wirusową nie uczestniczył również w treningu) a w jego miejsce do pierwszej szóstki „wskoczył” Waldemar Świrydowicz.

Mimo pewnych problemów z przyjęciem zagrywki zawodnicy Trefla kontrolowali przebieg meczu od początku do końca. Tylko w pierwszym secie gospodarze byli blisko ale przy stanie 24:22 piłkę setową wykorzystali przyjezdni.

W kolejnych setach przewaga siatkarzy z Gdańska była coraz bardziej widoczna. Około 20 punktów zdobyliśmy blokiem, jestem zadowolony z naszej postawy w obronie. Gdyby nie słabsze przyjęcie rozmiar naszego zwycięstwa mógłby być większy – powiedział po meczu trener Rafał Prus.

Po wyjazdowym zwycięstwie gdański szkoleniowiec zaordynował swojemu zespołowi dwa dni przerwy od siatkówki na dojście do siebie po kłopotach zdrowotnych trapiących zespół i trudach podróży.

Trefl Gdańsk – MDK Warszawa 3:0 (25:22, 25:19, 25:13)