Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wygrana Płomienia w Pile

Wygrana Płomienia w Pile

W drugiej kolejce pierwszoligowych rozgrywek, sosnowiecki Płomień pewnie pokonał w Pile drużynę Jokera, będąc zespołem bardziej wyrównanym i nie popełniającym tak wielu błędów jak gospodarze.

Mecz rozpoczął się od punktu Przemysława Lacha z krótkiej, ale przy stanie 2:2, głównie na skutek błędów w przyjęciu siatkarzy Jokera, przyjezdni zdobywają cztery punkty z rzędu (2:5) i obejmują wyraźne prowadzenie. Zespół z Piły co prawda wyrównuje (8:8), ale po zagrywce w siatkę Jarosława Sobczyńskiego ponownie prowadzenie należy do gości. Po serii błędów gospodarzy (głównie na zagrywce) podopieczni trenera Mirosława Zawieracza „odskakują” na 9:14 i już do końca partii kontrolują grę i pewnie ją wygrywają po skutecznym ataku z lewego skrzydła Rafała Legienia.

Drugi set był w wykonaniu gospodarzy jeszcze słabszy. Tylko do stanu 3:3 trwała wyrównana walka. Później wyraźnie dominowali już siatkarze z Zagłębia. Skutecznie z prawego skrzydła punktuje Marcin Grygiel, z lewego Rafał Legień i dystans między zespołami stopniowo wzrasta (4:6, 8:14, 10:17). Kiedy na tablicy widnieje zapis 11:21, wiadomym było, że i ta partia padnie łupem Płomienia. Ostatecznie po autowym ataku Stanisława Pieczonki goście wygrywają do 15.Set trzeci był najbardziej wyrównany, ale tylko do stanu 15:15. Do tego momentu, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi (5:6, 10:10, 12:13). Kiedy Sobczyński z przechodzącej piłki wyrównuje (15:15) wyglądało, że być może gospodarze poderwą się do ataku. Rzeczywistość była zgoła odmienna. To siatkarze Płomienia zdołali zdobyć pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 15:20. Później jeszcze powiększyli swoją przewagę, a mecz zakończył plas za blok w wykonaniu Marcina Grygiela.

Zespół Płomienia wygrał spotkanie zasłużenie. Był zespołem praktycznie w każdym elemencie lepszym. Popełnił w meczu mniej niewymuszonych błędów oraz skuteczniej poczynał sobie w ataku. Był to zespół bardziej zgranym. W jego szeregach szczególnie mogła podobać się gra trudnego do zatrzymania Rafała Legienia a także Marcina Grygiela i Dariusza Szulika. Zespół pilski sprawiał wrażenie ekipy mniej rozumiejącej się na parkiecie. Miejscowi popełnili też więcej niewymuszonych błędów, zwłaszcza w przyjęciu i na zagrywce. Słabiej też prezentowali się w ataku. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Wojciech Winnik, który zdobył dla Jokera najwięcej punktów.

Joker PiłaPłomień Sosnowiec 0:3 (19:25, 15:25, 18:25)

Joker: M.Lach, P.Lach, Sobczyński, Pieczonka, Syguła, Winnik oraz Krajewski (libero) Korpak, Szablewski, Zbierski.

Płomień: Grygiel, Kosok, Łomacz, Szulik, Jurkojć, Legień oraz Stańczak (libero).

Zobacz również wyniki I ligi mężczyzn

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved