Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams Mirka Porosy nadal wygrywają

Ryerson Rams Mirka Porosy nadal wygrywają

Podopieczni Mirka Porosy, siatkarze zespołu Ryerson Rams, udanie wystartowali wczoraj w dwudziestym już z kolei turnieju Annual Queen's Invitational, wygrywając dwa mecze, 3:0 z York Lions oraz 3:1 z Western Mustangs.

Pierwszy rywal Rams, zespół York Lions, nie postawili wysoko poprzeczki, stąd łatwe zwycięstwo Rams w trzech setach. Ryerson rozpoczęli spotkanie udanym atakiem Ryana Vandenburga, a następnie, kontrolując grę, pokonali rywali w dwóch pierwszych setach do 16 i 19. Trzeci set Lions zaczęli od niezłej gry. Nękali Rams ostrą zagrywką, co pozwalało im do połowy seta utrzymywać remisowy wynik (12:12). Było jednak widać, że Rams to lepsza drużyna, co potwierdziło się w ostatnich 16 akcjach, z których aż 13 wygrali podopieczni Mirka Porosy, kończąc set wynikiem 25:15 i cały mecz zwycięstwem 3:0.

Drugi rywal Rams był znacznie bardziej wymagający. Western Mustangs wpędzili zawodników Rams w poważne kłopoty w pierwszym secie, prowadząc już 24:20. Ryerson wrócili jednak do gry i ostatecznie przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę (29:27). Początek drugiej partii to ponownie dobra gra i prowadzenie Mustangs. Tym razem potrafili oni kontrolować grę przez cały czas trwania seta, wygrywając 25:22. Potem dało o sobie znać zmęczenie Mustangs, którzy w pierwszym wczorajszym meczu grali pięć setów z Gaels. Trzeci i czwarty set, to już pewne wygrane Rams do 17 i 16, i w efekcie 3:1 w całym meczu.

Ryerson Rams – York Lions 3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

Ryerson Rams – Western Mustangs 3:1 (29:27, 22:25, 25:17, 25:16)

Z dwoma zwycięstwami we wczorajszych meczach, Ryerson awansowali do dzisiejszej rozgrywki finałowej, gdzie zagrają z gospodarzami turnieju – Queen’s.