Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polska organizatorem ME 2009 kobiet

Polska organizatorem ME 2009 kobiet

Szczęśliwe wieści nadeszły z Luksemburga, gdzie od wczoraj obraduje Zarząd Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV). Już wczoraj dokonano wyboru gospodarzy mistrzostw Europy w 2009 roku, jednak dopiero dziś dowiedzieliśmy się, że to Polska będzie gościć kobiece drużyny ubiegające się o mistrzostwo Starego Kontynentu w 2009 roku.

W niejawnym głosowaniu członków Zarządu, które odbyło się wczoraj, zdecydowanie pokonaliśmy naszych kontrkandydatów – Włochów 14:5 (1 głos wstrzymujący). Mistrzostwa odbędą się w Katowicach i Łodzi. Pierwszym miejscem rywalizacji będzie „Spodek”, a drugim nowo budowana hala przy stadionie ŁKS.

Nasza delegacja była zdecydowanie lepiej przygotowana od włoskiej – skomentował głosowanie Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Mieliśmy żelazne argumenty, bardzo dobrą prezentację multimedialną oraz film poglądowy o naszym kraju. I głównie to przekonało niezdecydowanych i wahających się. Jestem ogromnie szczęśliwy, bo to promocja nie tylko dla naszej dyscypliny, ale również dla naszego kraju. Jest to również sukces naszej dyplomacji i docenienie dotychczasowych osiągnięć naszej siatkówki żeńskiej.Na pewno spory wpływ na przyznanie nam organizacji mistrzostw Europy miało duże zainteresowanie widzów meczami siatkówki np. Ligi Światowej. O tym, że mamy pełne hale w czasie różnych międzynarodowych rozgrywek wiadomo już w wielu miejscach Europy – dodał prezes Przedpełski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved