Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Podział punktów na inaugurację II ligi w Międzyrzeczu

Podział punktów na inaugurację II ligi w Międzyrzeczu

W opóźnionej inauguracji sezonu II ligi w Międzyrzeczu, walczyły dwa młode zespoły. Międzyrzecki Orzeł, mocno przebudowany i odmłodzony, przegrał w tie-breaku z akademickim zespołem z Zielonej Góry.

Gospodarze potrzebowali pierwszych punktów, ale ostatecznie musieli się nimi podzielić z zespołem z Winnego Grodu.

Orzeł przystąpił do spotkania osłabiony kontuzjami dwóch podstawowych środkowych. Z trybun mecz obejrzeli Karbowiak i Buczma. Także pierwszy rozgrywający gospodarzy wciąż nosi na palcach usztywnienie, które jest pozostałością po niedawnym złamaniu. Dlatego w wyjściowym składzie Orłów pojawili się – nominalny przyjmujący na środku siatki i trener na rozegraniu. Zespół AZS-u przystąpił do spotkania w pełnym składzie, ale w innym ustawieniu w porównaniu z poprzednim meczem.

Spotkanie dobrze rozpoczeło się dla miejscowych, którzy od razu wyszli na prowadzenie 4:1. Jednak po kilku akcjach na tablicy widniał remis. Następnie przewagę zaczęli zdobywać na boisku akademicy, którzy prowadzili niedługo potem 11:14. W końcówce pierwszego seta na boisku pojawił się pierwszy rozgrywający Orła i gospodarzom udało się jeszcze wyrównać stan w tej partii spotkania. Ostatnich kilka piłek należało do gości, którzy wygrali w pierwszym secie do 21.

W drugiej odsłonie od początku po stronie Orła na boisku rozgrywał Pająk. Głównie dzięki jego nieszablonowym akcjom Orzeł wyszedł na prowadzenie 7:3. Jednak znowu powtórzyła się historia z pierwszego seta i po chwili przewaga gospodarzy stopniała do zera. Przy stanie 9:9 w polu zagrywki pojawił się Pająk i zaserwował kilka mocnych piłek, które pozwoliły ponownie odskoczyć miejscowym na kilka „oczek”. Równie mocno i skutecznie zagrywał następny z kolei gracz Orła, Jakubczak. Niewiele dały roszady trenera Tomasza Palucha, bo stan przyjęcia i ataku akademików po wejściu na boisko Mariaskina za Milczarka nie poprawił się i MOW Orzeł spokojnie „dowiózł” zwycięstwo w tej partii.

Podobnie wyglądał set trzeci, Międzyrzecznie mocno serwowali, co utrudniało przyjęcie i rozegranie w ekipie gości. Efektu nie przyniosło desygnowanie do gry Szmita oraz powrót na boisko Milczarka. W tej partii pewnie wygrali gospodarze 25:17.

Czwarta partia zaczęła się od gry punkt za punkt. Do stanu 7:7 żadna z drużyn nie uzyskała znaczniejszego prowadzenia. Sytuacja zmieniła się na korzyść Orła po kilku udanych akcjach blokiem. Jednak Międzyrzecznie zbyt szybko uwierzyli w końcowy sukces. Dobrze dysponowany Wojciech Lis po stronie AZS-u i seria błędów w przyjęciu i ataku po stronie Orła, i akademicy objęli prowadzenie 17:12. Powrót na boisko kapitana gospodarzy Wesołowskiego przyniósł efekt tylko na chwilę. Tym razem pewnie zwyciężają gracze AZS-u UZ Stelmet i w całym spotkaniu jest remis 2:2.

Tie-break od początku był bardzo zacięty. Najpierw Orzeł uzyskuje dwupunktową przewagę. Następnie stan seta się wyrównuje. Po czym ponownie goście obejmują inicjatywę i odskakując na dwa punkty. Zielonogórzanie mają przed sobą dwie piłki meczowe przy prowadzeniu 14:12. Trener Orła prosi o czas, po którym miejscowy zespół zdobywa punkt, broniąc pierwszą piłkę meczową. Przy stanie 14:13 dla gości, o czas prosi również duet trenerski z Zielonej Góry. Gracze AZS-u przyjmują zagrywkę, ale atak z ich strony kończy się wyblokiem i udaną kontrą Jakubczaka. Ku wielkiej radości zgromadzonej w hali publiczności na tablicy widnieje remis 14:14. Kolejna akcja akademików kończy się wyrzuceniem piłki w aut po ataku Kowalczyka i tym razem to Orzeł wprowadza do gry piłkę meczową. Dzielnie bronią się jednak siatkarze z Zielonej Góry doprowadzając do remisu po 15. Chwile później atak Michała Pajora z Orła zatrzymuje w pojedynkę Michał Gańko i to znów akademicy mają szansę na zakończenie meczu zwycięstwem. Tej okazji podopieczni Tomasz Palucha już nie zmarnowali. Atak Michała Jakubczaka nie przechodzi przez blok gości i po emocjonującej końcówce to AZS UZ Stelmet schodzi z parkietu jako zwycięzca.

MOW Orzeł Międzyrzecz – AZS UZ Stelmet Zielona Góra 2:3

(21:25, 25:22, 25:17, 19:25, 15:17)

MOW Orzeł: Pajor M., Janas W., Zwierko J., Jakubczak M., Wesołowski W. kap., Hernik W., Kabziński P. libero, oraz Pająk G., Kawczak K., Konopik D.

Trener: Jerzy Zwierko

AZS UZ Stelmet: Gańko M., Gwadera Ł., Lis W., Kowalczyk J., Milczarek A., Paluch T. kap., Baumgarten M.libero, oraz Mariaskin M., Maruszak J., Szmit P., Janusz S.

Trenerzy: Tomasz Paluch, Tomasz Grzybowski