Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MMKS Dąbrowa Górnicza lepszy od Piasta Szczecin

MMKS Dąbrowa Górnicza lepszy od Piasta Szczecin

W meczu dwóch drużyn aspirujących do awansu do LSK, MMKS pokonał w trzech setach spadkowicza z LSK - szczecińskiego Piasta. Na parkiecie wyróżniała się Andrea Pavelkova.

Mecz rozpoczął się od narzucenia własnego stylu gry przez drużynę MMKS. Szybkie ataki Andrei Pavelkowej – kapitan zespołu gospodarzy – spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 4-1. Poirytowany nieporadnością swoich zawodniczek trener Piasta Jerzy Taczała bierze czas. Jednak nie pomaga to drużynie szczecińskiej w niczym, gdyż zespół z Dąbrowy Górniczej gra skutecznie i nadal powiększa przewagę. Istotnym wzmocnieniem ekipy MMKS okazują się Izabela Kunc oraz Ewelina Sieczka , które swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami doprowadzają do stanu 8-3. W tym momencie szkoleniowiec Piasta prosi o drugą przerwę. Po timeoucie w polu zagrywki staje kapitan Andrea Pavelkova, która bardzo sprytnymi serwami doprowadza do stanu 12-4. Od tego momentu trwa walka punkt za punkt. Wyróżniająca się zawodniczką w Piaście jest Kinga Kasprzak , która atakami próbowała poderwać do gry Szczecinianki. Przy wyniku 19-9 dla MMKS trener Taczała dokonuje zmiany. Za Martę Tworóg wchodzi Paulina Rolińska . Kiedy na tablicy widnieje wynik 20-9 sprawa rozstrzygnięcia pierwszego seta wydaje się być przesądzona. Nic bardziej mylnego, rozluźnione zawodniczki dąbrowskie postanawiają dostarczyć trochę emocji i po licznych błędach zarówno w ataku jak i w przyjęciu doprowadzają do stanu 23-19. Jednak końcówka partii należy do gospodyń. Set ten kończy się zwycięstwem MMKS po skutecznym ataku Marzeny Wilczyńskiej wynikiem 25-20.

Druga partia była najbardziej zacięta w przekroju całego meczu. Kontuzji nabawiła się Marzena Wilczyńska i jej miejsce w MMKS-ie musiała zająć Agnieszka Białobrzeska . Drużynie ze Szczecina udało się narzucić swój styl i rytm gry. Skuteczne bloki i zagrywki Pauliny Chojnackiej oraz Kingi Kasprzak sprawiają, że na tablicy wyników po raz pierwszy w meczu pojawia się rezultat korzystny dla Piasta. Goście zdobywają czteropunktową przewagę (9:5). Mecz zaczyna nabierać rumieńców. Gospodynie rozpoczynają pogoń. Skuteczna gra libero Krystyny Tkaczewskiej oraz świetnie dysponowanych w tym dniu: Urszuli Jędrys – Szynkiel a także Eweliny Sieczki i Andrei Pavelkowej sprawiają, że jest już tylko 10-11. W tym momencie swój wspaniały okres ma Marta Szymańska , wyprowadzając drużynę Piasta ponownie na czteropunktowe prowadzenie 15-11. Zespół gości kontroluje przebieg spotkania. Przy stanie 20-14 dla Piasta mało kto z kibiców zgromadzonych w hali Centrum wierzy w zespół MMKS. Jednak gospodynie w końcówce odzyskują wigor. Wspaniałą serią zagrywek popisuje się Pavelkowa i doprowadzając do stanu 18-20. Koncert dobrej gry MMKS trwa do końca partii. Punktują m.in. Ewelina Sieczka i Małgorzatą Lis . Gospodynie doprowadzają do stanu 24-22. Set kończy Ania Białobrzeska skutecznym atakiem. Ostatecznie drużyna z Dąbrowy wygrywa go 25-22.

Trzeci partia miała podobny przebieg jak pierwsza. Drużyna dąbrowska była bardzo skoncentrowana i skutecznie dążyła do szybkiego zakończenia spotkania. Ponownie wyróżniającą się postacią była Pavelkowa. Gospodynie grały bardzo dobrze blokiem, co pozwoliło objąć im prowadzenie. Przy stanie 7-3 trener Piasta Jerzy Taczała prosi o przerwę w grze. Nie wybija to z rytmu MMKS, który nadal jest w ofensywie i powiększa przewagę (14-8). Szczeciniankom udaje się zmniejszyć przewagę do pięciu oczek (20-15). To jednak jest wszystko na co je było stać w sobotnie popołudnie. Skuteczne ataki Białobrzeskiej i Jędrys – Szynkiel sprawiają, że gospodynie mogę cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.

MMKS Dąbrowa GórniczaPiast Szczecin 3-0 (25-20; 25-22; 25-21)

Skład:

MMKS : Andrea Pavelkowa, Ewa Matyjaszek, Ewelina Sieczka, Krystyna Tkaczewska libero, Marzena Wilczyńska, Małgorzata Lis, Urszula Jędrys – Szynkiel, oraz: Izabela Kunc i Anna Białobrzeska

Piast : Marta Benderska (libero), Paulina Chojnacka, Kinga Kasprzak, Karolina Kowalska, Marta Szymańska, Marlena Twaróg, Anna Związek,