Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Impel Gwardia pokonał Zawiercie

Impel Gwardia pokonał Zawiercie

Drużyna Impel Gwardia zwyciężyła w Zawierciu w rozgrywkach 2. grupy II ligi kobiet. Wrocławianki wygrały z gospodyniami 3-1, zdobywając na wyjeździe ważne trzy punkty.

Impel Gwardia II Wrocław zagrał w Zawierciu już z Aleksandrą Krzos. Po przegranej w zeszłym tygodniu z Częstochowianką podopieczne Zbigniewa Barańskiego chciały teraz pokazać, że będą się mocno liczyć w tym roku w rywalizacji 2. grupy II ligi kobiet.

Pierwszy set to efektywna gra gości, natomiast „przespany” początek drugiej partii przez Impel Gwardię spowodował zwycięstwo w niej zawodniczek z Zawiercia. W następnych odsłonach trwała wyrównana gra do połowy setów, potem górą były już wrocławianki, które ostatecznie zwyciężyły 3-1, zdobywając cenne trzy punkty.

Zbigniew Barański (trener Impelu): – Pojechaliśmy odrobić straty z poprzedniego tygodnia i udało się, ale nie było tak łatwo jak widać to po wyniku . Zwycięstwo za „trzy” na wyjeździe zawsze cieszy. Graliśmy dwa pierwsze sety bardzo nierówno, bowiem po pierwszym wygranym, w drugim zagraliśmy znacznie słabiej. Chwała dziewczynom za to, że w dwóch kolejnych partiach były już bardzo skuteczne. Teraz spokojnie wracamy do domu bogatsi o kolejne zdobycze punktowe w naszej grupie.

Impel Gwardia II Wrocław – MKS Zawiercie 3-1 (25:17, 16:25, 25:16, 25:14)

Impel Gwardia II: A. Krzos, M. Ślęzak, K. Świderska, A. Talisz, J. Kowalska, A. Szafraniec, J. Brożek (L) oraz P. Stanecka, M. Balewska.