Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Delecta chce sprawić niespodziankę

Delecta chce sprawić niespodziankę

Z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów, zmierzą się dwukrotnie w sobotę i niedzielę siatkarze BKS-u Chemik/ Delecta Bydgoszcz. Będą to mecze rundy grupowej Pucharu Polski.

Bydgoski zespół do „jaskini lwa” – Skra to przecież mistrz Polski – pojechał dzisiaj, a trener Wiesław Popik zabrał wszystkich 11 graczy, łącznie z Marcinem Olichwerem, który tydzień temu z powodu gorączki zagrał tylko w jednym meczu z rezerwami Skry.

Marcin jest już zdrowy, trenował z nami normalnie w tygodniu – wyjaśnia Maciej Kosiak, kierownik zespołu. – W Bełchatowie mamy zamiar bić się do końca, ale najważniejsze dla nas jest, że możemy ogrywać zespół z takimi mocnymi przeciwnikami. Dzięki temu wiemy, w jakim jesteśmy miejscu, na co trzeba zwrócić uwagę w przygotowaniach do ligi, jakie elementy w grze są słabsze, co trzeba poprawić.Regulamin rozgrywek nie wyklucza udziału w meczach PP kadrowiczów, jednak jeśli jest ich więcej jak trzech wówczas zespół ma zagwarantowany udział w finale bez względu na miejsce. W takiej sytuacji jest Skra, która na potrzeby reprezentacji oddała Mariusza Wlazłego, Krzysztofa Ignaczaka i Piotra Gruszkę. Na zgrupowanie wyjechał także Bułgar Evgeni Iwanow. – Chcemy wyjść z grupy na pierwszym miejscu – zapowiadają zawodnicy.

Czy Delecta jest w stanie pokusić się w tej sytuacji o niespodziankę? – Nie zapominajmy, że w zespole pozostali tacy gracze jak Wnuk, Chadała, Dobrowolski czy Fin Heikkinen – mówi Kosiak. – To jest też niezła paczka siatkarzy, potrafiących grać i nie możemy zakładać, że bez kadrowiczów Skra jest słaba. Łatwo z pewnością nie będzie, ale będzimy się starać, by rywal nas zapamiętał.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved