Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Świetlana przyszłość przed Gedanią, czyli jeszcze o budżecie

Świetlana przyszłość przed Gedanią, czyli jeszcze o budżecie

Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Nadzorczej Koncernu Energetycznego ENERGA SA wraz ze Zdzisławem Stankiewiczem, prezesem Gedania SA, poinformowali o podopisaniu umowy sponsorskiej. Na jej mocy drużyna żeńskiej siatkówki w Gdańsku otrzyma największy budżet w historii klubu - ponad milion złotych.

Obowiązuję mnie tajemnica handlowa. Nie mogę zdradzić kwoty, którą przekażemy do klubu. Powiem tylko tyle, że jest to dużo pieniędzy, na pewno ponad milion złotych. Dlatego, choć klub Gedania znamy ze wzorowej pracy z młodzieżą, to przygotowanie umowy trwało. Oglądamy każdą złotówkę uważnie, aby była jak najlepiej wydatkowana – deklarował przewodniczący Jaworski. – Dzięki tej umowie otrzymaliśmy najwyższy budżet dla sekcji siatkówki w historii klubu. Z panem Jaworskim na rzecz Gedanii pracujemy już od roku. Nie jest on u nas gościem od święta. Mam wspólną strategię działania nie tylko na dziś, ale również na przyszłość – podkreśla prezes Stankiewicz.

Na oczach dziennikarzy, w świetle kamer telewizyjnych panowie wymienili się dokumentami umowy sponsorskiej. Aleksandra Pasznik, reprezentantka Polski juniorek, która jest najlepszych dowodem na wzorową pracę gdańskiego klubu z siatkarskim narybkiem, wręczyła przewodniczącemu Rady Nadzorczej Koncernu Energetycznego koszulkę z nadrukiem „Energa Gedania” oraz nazwiskiem „Jaworski”. Jako symbol lepszych, słodszych czasów pokrojono następnie tort. Był on w kształcie boiska siatkarskiego w sponsorskich barwach pomarańczowo-zielonych.Środki finansowe dla zespołu uruchomimy natychmiast. Pierwsze przelewy może nawet jeszcze dziś zostaną wysłane. Jak każdy chyba sponsor chcielibyśmy, aby nasza drużyna tylko wygrywała. Jednak przede wszystkim zależy nam na tym, aby siatkarki swoją grą i… pięknem przyciągały do hali przy ul. Kościuszki jak najwięcej kibiców – dodał przewodniczący Jaworski. – Przystępujemy do wzmacniania drużyny. Zaczniemy od penetrowania rynku wschodniego, ale nie wykluczam, że zakończymy na transferze zawodniczki z Ameryki Południowej – z tajemniczym uśmiechem deklaruje prezes Stankiewicz.

Współpraca na rzecz drużyny siatkarek Energi Gedania, czy szerzej rzecz ujmując – wszystkich zespołów Energi Gedania w każdej kategorii wiekowej to nie jedyne pole wspólnej działalności Koncernu Energetycznego ENERGA i Gedanii. Kolejnym przedsięwzięciem ma być centrum sportowo-rekreacyjne. – Przy ul. Kościuszki chcemy wybudować kompleks, w którym będzie nowoczesna hala do gier zespołowych, hotel, centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej oraz kompleks lekarski. Prace budowane mogłyby ruszyć za rok lub najdalej dwa – przedstawia projekt szef Gedanii. – Jeśli zarząd klubu będzie nadal pracował z taką determinacją nad tym przedsięwzięciem, to ta inwestycja zostanie sfinalizowana w niezbyt odległym okresie. Mam nawet przeczucie, że powstanie szybciej niż hala na granicy Gdańska i Sopotu, bo to nie jest nic wirtualnego, ale projekt oparty na racjonalnych przesłankach. W Gdańsku brakuje centrum, w którym ludzie uprawiający sport wyczynowo lub amatorsko otrzymaliby kompleksową pomoc lekarsko-rehabilitacyjną. To zaniedbany obszar. Jednak do zrealizowania tego projektu nie wystarczy tylko Energa, ale niezbędni są inni sponsorzy – podkreśla Andrzej Jaworski który w najbliższych wyborach samorządowych ubiegać się będzie o godność prezydenta Gdańska.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved