Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sponsor prosi o podium

Sponsor prosi o podium

Znany koncern spożywczy Nestle podpisał ze Stowarzyszeniem Siatkówki Kaliskiej Calisia umowę sponsorską. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet, znów będzie występować pod szyldem "Winiary".

Budżet ekipy w tym sezonie wyniesie nieco ponad dwa miliony złotych i będzie jednym z najwyższych w Lidze Siatkówki Kobiet. Zespół prowadzony przez Igora Prielożnego czeka w tym sezonie sporo pracy, ale również i wydatków, kaliszanki bowiem po raz trzeci z rzędu wystartują w Lidze Mistrzyń.

Firma Nestle – właściciel marki Winiary, której wyroby są produkowane w Kaliszu – podjęła decyzję o ponownym strategicznym zaangażowaniu się w sponsorowanie zespołu siatkówki kobiet w odpowiedzi na apel Prezydenta Miasta Kalisza – Janusza Pęcherza – o udzielenie wsparcia tej czołowej kobiecej drużynie siatkarek.Cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom władz miasta i mieszkańcom Kalisza, i które sprawi, że kaliska drużyna ponownie będzie mogła sięgać po najwyższe trofea i przynosić powody do dumy. Wielokrotnie bowiem udowodniła ona, że potrafi z powodzeniem stawiać czoła najlepszym polskim i zagranicznym zespołom. Wierzę, że siatkarki WINIARY Kalisz ponownie sięgną po tytuł Mistrza Polski, a sportowe sukcesy drużyny przyniosą ich kibicom wiele radości i jednocześnie wzmocnią wizerunek marki WINIARY – powiedział Leszek Wencel, prezes zarządu Nestle Polska, na konferencji prasowej anonsującej podpisanie umowy.

Bardzo nas cieszy tak życzliwa reakcja firmy i fakt podpisania umowy. Strategiczne długofalowe wsparcie dla kaliskiej drużyny umożliwi jej dalszy rozwój i stworzy warunki do zdobywania najwyższych trofeów sportowych, a jednocześnie przyczyni się do promocji Kalisza jako miasta przyjaznego dla sportu i rekreacji. Miasto jest zainteresowane wykorzystaniem silnej marki handlowej WINIARY, związanej przecież z Kaliszem i stąd się wywodzącej, do celów marketingowych, a ściślej rzecz ujmując – do promocji miasta – powiedział na konferencji Janusz Pęcherz, Prezydent Miasta Kalisza.

Prezes Stowarzyszenia Siatkówka Kaliska Calisia, pan Wiesław Kostera stwierdził: – Jestem ogromnie zadowolony z podpisania umowy i kontynuacji współpracy, gdyż tak poważny sponsor niewątpliwie wzmacnia zespół i pozwala skoncentrować się na tym, co najważniejsze – jak najlepszym przygotowaniu do zawodów i sportowych wyzwań. Chcemy, aby nasza współpraca ze sponsorem była dowodem na dobrze pojmowaną współzależność biznesu i sportu. Mamy w związku z tym wysokie wymagania, co do wyników, jakie powinny odnosić zawodniczki drużyny WINIARY Kalisz – liczymy na medalowe miejsca w walce o mistrzostwo Polski i sukcesy w europejskich pucharach.

W Kaliszu siatkówka od lat cieszy się wyjątkowym i niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców; m.in. z tego powodu powstała bardzo nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. W uznaniu wkładu sponsora w propagowanie sportu, obiekt ten – decyzją władz miasta – będzie nosić nazwę WINIARY ARENA. Jedną z głównych atrakcji dostępnych w tej hali będą mecze siatkówki w wykonaniu zespołu WINIARY Kalisz.

Trakcie uroczystości zaprezentowano również dziesięcioosobowy – jak dotąd – skład zespołu Ligi Siatkówki Kobiet:

1. Anna Barańska
2. Eleonora Dziękiewicz
3. Anna Woźniakowska
4. Milada Spalova
5. Ewelina Toborek
6. Olga Owczynnikowa
8. Tereza Matuszkowa
9. Agata Sawicka
10. Magda Godos
12. Izabela Żebrowska

Jedenastą siatkarką obecną na spotkaniu była amerykańska środkowa Joanna Fielder, która przebywa w Kaliszu na testach sprawdzających przydatność zawodniczki do kaliskiego zespołu.

źródło: naszemiasto.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved