Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Rozgrywki pucharowe przełożone

Rozgrywki pucharowe przełożone

Dziś w Białymstoku miał się rozpocząć pierwszy turniej w grupie I Pucharu Polski. Na wniosek gospodarza został przełożony na listopad. Tym samym Energa Gedania, Nafta Gaz Piła, AZS Białystok i Centrostal Bydgoszcz zainanugurują rozgrywki 27 października w... Gdańsku.

W fazie grupowej Pucharu Polski 12 drużyn rywalizuje systemem turniejowym. Każdy będzie organizatorem jednych zawodów, w których każda drużyna grać będzie z każdą. Pucharowych meczów będzie dużo, gdyż mają zrekompensować one siatkarkom i kibicom opóźnienie w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Z uwagi na mistrzostwa świata wystartują one dopiero na początku grudnia.

Z każdej z trzech grup do finału awansują po dwie najlepsze drużyny. Ponadto dwa kolejne zespoły zostaną dokoptowane spośród tych, które zajęły trzecie miejsca, ale grały bez kadrowiczek. Energa Gedania ma propozycję organizacji zawodów finałów. Może i podejmiemy się tego wyzwania, ale tylko wówczas gdy nasza drużyna znajdzie się w gronie finalistów – mówi Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedania SA.Przełożenie pierwszego turnieju jest na rękę Leszkowi Milewskiemu. Gdyby trzeba było jechać do Białegostoku, szkoleniowiec miałby tylko siedem zdrowych zawodniczek. – Wystarczyłoby na szóstkę i libero. Na zmiany byłyby tylko rekonwalescentki. Co prawda trenujemy w 10-osobowym składzie, ale Natalia Nuszel miała uraz palca lewej dłoni i praktycznie nie odbijała piłki sposobem dolnym, a Oli Kruk znów dokucza ból w operowanym niedawno kolanie. Monika Gorszyniecka nie jest zaś formalnie naszą zawodniczką. Podpisanie umowy sponsorskie sprawiło, że w drużynie jest duża motywacja, choć na wcześniejsze podejście do pracy zespołu tez nie mogę narzekać. Teraz jednak kilka zawodniczek może liczyć na rozmowy o podwyżce płac – przyznaje trener Milewski.

W przyszłym tygodniu do Gdańska mają przyjechać pierwsze siatkarki z zagranicy, które na testach mają walczyć o angaż do Energi Gedania. – Liczę, że pozyskamy 2-3 zawodniczki. W pierwszej kolejnosci potrzebujemy środkowej bloku oraz zawodniczki atakującej z dobrym przyjęciem. Ewentualnie można zastanowić się jeszcze nad rozgrywającą. Muszą to być siatkarki o określonych parametrach. Przede wszystkim zwracać będę uwagę na ich skoczność oraz zasięg w ataku i bloku – dodaje gdański szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że na razie Energa Gedania pozyskała dwie nowe siatkarki: Ewę Ślusarz i Martę Szczygielską, z drużyny juniorek do pierwszej drużyny dokoptowano Nuszel, a na testach przebywa Gorszyniecka. W wakcje pożegnano się aż z sześcioma zawodniczkami, które przyczyniły się do awansu do Ligi Siatkówki Kobiet.

Gdańscy kibice spragnieni siatkówki ligowej mogą w sobotę wybrać się na rozgrywki II-ligowe. W hali przy ul. Kościuszki Energa Gedania II, liderująca rozgrywkom po trzech kolejkach, ugości AZS AWF II Poznań. Początek gry o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved