Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ostrożnie z powtórkami

Ostrożnie z powtórkami

W sobotę o godz. 16:00 siatkarze Trefla Gdańsk rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej. Przeciwnikiem gdańszczan będzie zespół MKS MDK Warszawa, który swoje mecze rozgrywa w Zawidzu k. Sierpca, czyli mniej więcej w połowie drogi z Torunia do Warszawy.

Młodzieżowy Klub Sportowy, który powstał w 1952 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie – pierwszej tego typu placówce w stolicy. W ciągu 45-letniego istnienia MKS MDK dochował się wielu znakomitych wychowanków, wśród których są m.in.: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny czy Paweł Papke.

Ekipa przeciwników Trefla Gdańsk składa się z juniorów roczników ’88 – ’90 i trudno przypuszczać aby stanowiła duże zagrożenie dla doświadczonych gdańskich rywali. W trzech ligowych kolejkach MKS MDK uzbierało zaledwie 2 punkty w 3 przegranych meczach. „Młodzieżowcom” z Warszawy nie można odmówić ambicji – dwa spotkania przegrali dopiero w tie-break’ach. Jednak w meczu z Treflem należy spodziewać się raczej powtórki ze Spały, gdzie gdańszczanie pewnie pokonali dużo młodszych rywali 3:0 w 2. kolejce ligowej.

Trener Rafał Prus jest jednak dużo ostrożniejszy w prognozowaniu wyniku sobotniej kontrontacji: – Mam nadzieję, że mecz zakończy się podobnym wynikiem jak w Spale. Pragnę jednak podkreślić, że nie lekceważymy rywali i do każdego meczu przygotowujemy się i mobilizujemy na 100%. Mecze z teoretycznie słabszymi przeciwnikami są wręcz dla nas trudniejsze, co pokazał choćby początek pierwszego seta meczu z KKS Kozienice.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl