Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Staniec: Będą trzy punkty i może fotel lidera

Krzysztof Staniec: Będą trzy punkty i może fotel lidera

- Terminarz nie był dla nas korzystny we wstępnej fazie ligi. Radlin to spadkowicz z I ligi, a drużyna Błękitnych Ropczyce jest wymagająca dla wszystkich. Oba mecze wygraliśmy i bardzo nas to cieszy - mówił po meczach w Radlinie, Krzysztof Staniec.

WTS to młody i perspektywiczny zespół. Przed sezonem postawiono przed nami cel awansu do I ligi. Im szybciej to zrozumiemy, tym będzie lepiej. W podstawowym składzie oprócz mnie i doświadczonego Tomasza Skalskiego gra na ogół młodzież. Ważne, że wszyscy chcą trenować, słuchać i uczyć się. Mamy pewne braki jako drużyna. Np. na środku bloku przydałby się jeszcze jeden doświadczony zawodnik. Luki te będzie teraz trudno uzupełnić, więc pozostaje nam solidny trening. Jeśli będzie taka potrzeba, zmienię pozycję z atakującego na środek. To nie jest dla mnie nowość.

Gra jest tak ustawiona, że większość decydujących i trudnych piłek w meczu rozgrywający posyła do mnie. Chyba nie zawodzę, bo to zaufanie wciąż rośnie. Nie ukrywam, że teraz czerpię z doświadczeń z gry w wyższych ligach. Cieszę się, że do zespołu doszedł już Tomek. Teraz siła ataku rozkłada się i mnie łatwiej kończyć akcje. Poza tym wydaje mi się, że obaj jesteśmy w stanie poprowadzić skutecznie grę drużyny.Jest na pewno ogromna przepaść pomiędzy tym, co prezentują zespoły ekstraklasy i pierwszej ligi. Wiem też, że zespoły z dolnych rejonów tabeli I ligi mogą mieć problemy z wygraniem z silnym zespołem II ligi. Warka ma ambitne plany awansu i myślę, że są one realne, a ja swoją grę traktuję w tej lidze jako okres przejściowy.

* Z zawodnikiem rozmawiał Jacek Bednarczyk

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved