Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Bunt dworzan w światowej federacji?

Bunt dworzan w światowej federacji?

Prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) Ruben Acosta od 1984 roku rządzi światową siatkówką niczym udzielny cesarz. Ma liczne grono dworzan, którzy przyklaskują prawie każdemu pomysłowi swojego szefa.

Na najbliższym Kongresie FIVB (23-25.10) w Tokio Ruben Acosta pragnie ubiegać się o reelekcję i nic nie wskazuje na to, by mu się nie udało. Nie oznacza to jednak, że 72-letni Meksykanin nie ma rywali. Wprost przeciwnie, wielu krytykuje jego styl rządzenia, ale nie ma argumentów, by go usunąć. Pierwszym, który podjął walkę był szef federacji argentyńskiej Mario Goijman, który zarzucił Acoście defraudację. Sądy w Szwajcarii nie znalazły dowodów, a FIVB zawiesiła Argentynę do czasu aż powstała nowa federacja z nowymi władzami. Nie pomogły nawet wątpliwości, które wobec szefa FIVB wyrażał MKOl.

Teraz kolejną próbę rozłamu w FIVB chce dokonać grupa działaczy, której przewodzi były sekretarz generalny FIVB Jean-Pierre Seppey. Próbuje on stworzyć konkurencyjną federację FIABVB, która ma zebrać się na swoim kongresie 25-26.10 w Kopenhadze.Trudno mi uwierzyć w stworzenie takiej organizacji. Te osoby, które próbują sformować kolejną federację są podejrzane o nadużycia finansowe i podejmowanie decyzji z myślą o własnych korzyściach – powiedział Acosta.

Seppey został zwolniony ze stanowiska w sierpniu 2006 r. za – jak to określił Acosta – sprzeniewierzenie funduszy FIVB poprzez wydatki na luksusowy tryb życia. Seppey zaprzeczył tym oskarżeniom i złożył pozew do sądu przeciwko FIVB, domagając się odszkodowania za bezprawne zwolnienie.

To właśnie Seppey straszył PZPS wykluczeniem reprezentacji i klubów z rozgrywek, gdy trwał konflikt w związku, a poprzedniego prezesa Janusza Biesiadę, oskarżono o szkodliwe działanie i złe zarządzanie finansami. Jak widać, obaj panowie mieli ze sobą coś wspólnego…

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski – Gazeta Pomorska

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved