Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > SPS Częstochowa zagra w Krakowie

SPS Częstochowa zagra w Krakowie

fot. archiwum

Już w sobotę studentki Politechniki Częstochowskiej czeka bardzo trudny mecz. Zmierzą się na wyjeździe z jednym z najsilniejszych zespołów pierwszej ligi - Wisłą Kraków.

Wiślaczki po kilku sezonach spędzonych w pierwszoligowym gronie chcą awansować do żeńskiej ekstraklasy. Klub znalazł strategicznego sponsora, pozyskał też jedną z najlepszych polskich rozgrywających, mistrzynię Europy z 2003 i 2005 roku Magdalenę Śliwę . Chociaż wystawiająca krakowskiego klubu ma już 37 lat, nadal jest w świetnej formie. Potwierdził to ubiegłotygodniowy mecz Wisły z Sokołem Chorzów, w którym Śliwa pewnie poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

 

Częstochowianki, jeżeli myślą o przywiezieniu punktu z Krakowa, muszą zagrać na 100 proc. umiejętności. Taką właśnie postawę na parkiecie zapowiada trener SPS-u Andrzej Solski . – Uważam, że stać nas na to, aby przywieźć z Krakowa co najmniej jeden punkt, ale to jest plan minimum – mówi częstochowski szkoleniowiec. – Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że Wisła jest niezwykle trudnym przeciwnikiem, mającym w składzie wiele doświadczonych zawodniczek z Magdą Śliwą na czele. Wiem jednak, że moje siatkarki nie odpuszczą i po cichu liczę na małą niespodziankę. 

Dodatkową mobilizacją dla studentek Politechniki mają być premie za wygrany mecz. – Udało się nam załatwić trochę nadliczbowych pieniędzy, zatem będzie to dla drużyny dodatkowa mobilizacja – dodaje Solski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved