Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ljubomir Travica nie jest już trenerem Serbii i Czarnogóry

Ljubomir Travica nie jest już trenerem Serbii i Czarnogóry

Szkoleniowiec reprezentacji Serbii i Czarnogóry, Ljubomir Travica, wczorajszego wieczora złożył dymisję z funkcji pierwszego trenera zespołu. Travica wyjasnił, że jego decyzja związana jest z problemami osobistymi.

Było mi bardzo ciężko zrezygnować – mówi. – Jednak moje prywatne problemy przewyższyły moją chęć prowadzenia reprezentacji na mistrzostwach świata. Aleksandr Boričić (prezydent serbskiej federacji – przy. red.) sam powiedział, że psychicznie nie dałbym rady wypełnić tego, czego się ode mnie oczekuje i nie mogę w takiej sytuacji pozostać na ławce Plavich.

Ljubomir Travica był selekcjonerem Serbów od 2003 roku.Nie jest łatwo zostawić zespół, który ma realne szanse znaleźć się w pierwszej czwórce mistrzostw świata. Jednakże w życiu nie jest zawsze tak jakbyśmy sobie zaplanowali. Najbardziej chciałbym aby w grudniu wszyscy znów byli dumni z tego zespołu. Pewne jest, że to będzie największy cel naszej reprezentacji. – mówi Travica.

Najważniejsza jest dobra atmosfera. Igor Kolaković (drugi szkoleniowiec – przyp. red. ) jest z nimi już długi czas i myślę, że dobrze by było gdyby to on mnie zastąpił. Oczywiście to będzie zależało od związku. Mam jednak nadzieję, że zespół będzie maksymalnie zmotywowany podczas mundialu, ponieważ mają dużą szansę na medal.

Trener Kolaković nie chce komentować tej decyzji: Wiem o problemach Ljuby, bo jesteśmy w stałym kontakcie. Nie wiem co dalej.

Na temat odejścia trenera głos zabrał również rozgrywający Nikola Grbić: Odejście Travicy na pewno nie pomoże drużynie. To nie pierwszy raz gdy zostajemy bez trenera. Nie jesteśmy drużyną, którą się buduje na MŚ, gramy ze sobą bardzo długo więc nowy szkoleniowiec nie będzie miał w najbliższym czasie jakiś większych problemów. Zrobimy wszystko aby pomóc nowemu trenerowi wejść w nasz zespół Mam jednak nadzieję, że problemy z jakimi boryka się Ljuba wkrótce odejdą w zapomnienie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved