Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Ignaczak: Walczyliśmy z ogromną determinacją

Krzysztof Ignaczak: Walczyliśmy z ogromną determinacją

Bardzo chcieliśmy zakończyć naszą wygraną, pierwszą część Ligi Mistrzów - powiedział libero Krzysztof Ignaczak po zwycięstwie 3:1 BOT Skry Bełchatów nad Lewskim Siconco Sofia.

Walczyliśmy z ogromną determinacją. Bułgarzy zrobili ogromne postępy pod każdym względem, zarówno indywidualnego wyszkolenia jak i taktyki – dodał Ignaczak. Krzysztof Ignaczak, podobnie jak Mariusz Wlazły oraz Piotr Gruszka, dołączą w czwartek do kadry trenera Raula Lozano, która jest na zgrupowaniu w Spale.

Mariusz Wlazły kończył jak zwykle najważniejsze piłki – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej d/s szkoleniowych Waldemar Wspaniały. – Dobrze grał Piotr Gruszka. Nie można, niestety, powiedzieć tego o Krzysztofie Ignaczaku. Nie błyszczał, miał problemy z przyjęciem zagrywki.

Nie spodziewałem się, że wygramy tak prosto dwa pierwsze sety – powiedział Mariusz Wlazły. – Nasza dominacja w tym fragmencie nie podlegała dyskusji. W trzecim secie m.in. nasze błędy spowodowały porażkę. Potem wszystko wróciło już do normy.

Znakomicie zagrał też Piotr Gruszka. Bułgarzy nie wiedzieli jak ustawić na niego blok. Doskonale serwował. Świetnie radził w przyjęciu. – Teraz już będziemy skupiać się tylko na reprezentacji – powiedział Piotr Gruszka. – Czeka dużo pracy. Zagramy sparingi. Wierzę, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

Nawet po przegranym trzecim secie kibice nie wątpili w końcowy sukces swojej drużyny. Słaby okres gry nastąpił od stanu 19:15 dla gospodarzy. Bułgarzy potrafili jeszcze m.in. po prostych błędach mistrza Polski wyrównać. Jednak końcówka była piorunująca. Świetnie spisywał się Janne Heikkinen.

BOT Skra w pierwszej części rozgrywek Ligi Mistrzów odniosła dwa zwycięstwa (Olympiakos Pireus, Lewski Siconco Sofia) i doznała jednej porażki (Knack Randstad Roeselare). – Trzeba u siebie wygrywać i liczyć na jakieś punkty na wyjezdach – mówił po spotkaniu Krzysztof Ignaczak.

Zdaniem Waldemara Wspaniałego mecz w Sofii może mieć całkiem inny przebieg. – Jest to ciekawy, młody zespół – powiedział wiceprezes PZPS. – W Bełchatowie dwa pierwsze sety zostały wygrane łatwo. Na wyjeździe Bułgarzy będą bardziej groźni.

źródło: pls.pl