Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Goczewa już trenuje

Goczewa już trenuje

Bułgarska środkowa, Iljana Goczewa wczoraj odbyła pierwszy trening z Centrostalem/Focus Park Bydgoszcz. Zespół Piotra Makowskiego w weekend miał zacząć rozgrywki Pucharu Polski w Białymstoku, ale turniej został odwołany.

Goczewa, reprezentantka Bułgarii do Bydgoszczy wraca po roku pobytu w Superlidze rosyjskiej, gdzie grała w Kazanoczce Kazań, z która zajęła 6. miejsce. W tym sezonie zespół pozyskał dwie reprezentantki USA – Therese Crawford i Tayyibe Haneef. Roczny kontrakt już w czerwcu. Przypomnijmy, że Goczewa była podstawową zawodniczką Centrostalu w sezonie 2004/05 i walnie przyczyniła się do zdobycia tytułu wicemistrza Polski.

Bardzo się cieszę, że jestem znów w Bydgoszczy – powiedziała wczoraj na treningu. – W Rosji nie czułam się dobrze. W ostatnim tygodniu trochę chorowałam i dlatego do Bydgoszczy przyjechałam trochę później niż to było planowane.Co wymyśli PLS?

W najbliższy weekend bydgoski zespół w Białymstoku miał rozegrać pierwszy turniej fazy grupowej Pucharu Polski z udziałem AZSZeto, Energii/Gedanii Gdańsk i Nafty/Gaz Piła. Turniej jednak się nie odbędzie i zamiast tego w piątek w Murowanej Goślinie Centrostal zmierzy się w sparingu z Winiarami Kalisz.

W Białymstoku nie jest jeszcze gotowa hala i gospodarze przy zgodzie pozostałych klubów przełożyli turniej na początek listopada – wyjaśnia wiceprezes Sagan. – Pojawił się jednak jeszcze inny kłopot, bo z pozostałych dwóch grup wycofały się I-ligowe zespoły Skry Bełchatów i Wisły/Enion Kraków, które miały być gospodarzami. W tej sytuacji u nas są cztery zespoły, a w tamtych grupach po trzy. Nie wiemy więc, jak PLS, która organizuje rozgrywki ustali zasadę awansu do finału.

Chodzi bowiem o, to, że oprócz dwóch pierwszych zespołów z 3 grup, ósemkę finalistów miały uzupełnić dwa najlepsze zespoły z 3. miejsc. W grupie 1., gdzie gra Centrostal, każda drużyna rozegra jednak po 12 spotkań (4 turnieje), a w pozostałych dwóch po 9.

Poza tym uważamy, że kluby ponoszą zbyt duże koszty udziału w takim turnieju – dodaje Sagan. – PLS planował po jednym meczu dla zespołu w piątek, sobotę i niedzielę. My chcemy, by grać dwa mecze w sobotę i jeden w niedzielę. W ten sposób odpada koszt jednego noc- legu, dla każdego klubu z pewnością ma znaczenie.

Grają na Łuczniczce

Od 16 bm. zespół ma przenieść się na” Łuczniczkę”. Wiceprezes Sagan spotkał się z dyrektorem hali Piotrem Drażdżewski oraz Adamem Soroko, pełnomocnikiem prezydenta d.s. sportu wyczynowego, na ich zaproszenie.

Podpisaliśmy stosowną umowę, klub będzie ponosił symboliczną opłatę miesięczną za korzystanie z obiektu – mówi wiceprezes KSłac.

Centrostal musi teraz poczekać na zwolnienie pomieszczeń i szatni przez koszykarzy Astorii, którzy mecze w 3. lidze rozgrywać będą w hali przy ul. Królowej Jadwigi.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved